Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

Недипломатична війна

Автор:

|

Червень 18, 2015

|

Рубрика:

Недипломатична війна
Розбита табличка консульства в Ростові-на-Дону

Розбита табличка консульства в Ростові-на-Дону

Увечері 12 червня невідомі молодики атакували посольство України в Російській Федерації (РФ). Приблизно о 22:30 за місцевим часом близько сотні невідомих людей підійшло до посольства України в Москві в Леонтьєвському провулку, а відразу за ними до будівлі під’їхало з десяток автобусів поліції.
Після нетривалих перемовин кілька десятків активістів почало жбурляти яйцями в будівлю українського дипломатичного представництва. Причому правоохоронці, котрі спостерігали за несанкціонованою акцією, ніяк не відреагували на таку поведінку «протестувальників».
Частина яєць влучила в автомобілі працівників посольства, а також у меморіальну дошку, встановлену в пам’ять про загиблих під час вибуху1919 року в цій споруді, яка нині вважається пам’яткою історії й охороняється російською державою. Також прибулі почала скандувати: «Не дозволимо осквернити наш прапор», «Не забудемо, не пробачимо» під стінами посольства. Якийсь час отак покричавши молодики покинули територію дипломатичного відомства.
Також у ніч на 13 червня в Ростові-на-Дону невідомі особи розбили скло у приміщенні Генерального консульства України і теж закидали його яйцями та різним сміттям. Через цей інцидент роботу консульства довелося тимчасово припинити.
«Прикметно: напали після святкування Дня Росії. Ми зробимо все, щоби якомога швидше відновити діяльність консульства в інтересах наших громадян», — прокоментував цю подію Павло Клімкін, міністр закордонних справ України. Він також зазначив, що поліція дала хуліганам змогу «зробити свою справу».
Водночас, Дмитро Тимчук, керівник групи військово-політичних досліджень «Інформаційний спротив» і народний депутат України, повідомив, що до нападу на Генеральне консульство України у Ростові-на-Дону
має прямий стосунок Головне розвідувальне управління (ГРУ) Генерального штабу (ГШ) Збройних сил (ЗС) РФ.
«Зокрема, встановлено, що перед прибуттям на місце провокації (проспект Халтуринський, 2840, де розташоване Генконсульство України) збір та інструктаж нападників було проведено з на території «бази підготовки» найманців для формувань російсько-терористичних військ на Донбасі (розташована у Ростові на-Дону, вул. Лівобережна)», — наголосив нардеп.
Він уточнив, що ця база є об’єктом ГРУ ГШ ЗС РФ, де під керівництвом інструкторів 22-ї окремої бригади спецназу, зокрема, командира Андрія Хоптяра, бойовики з Донбасу та російські найманці проходять підготовку перед відправкою на схід України для участі в бойових діях. «Зокрема, там готують снайперів, коригувальників артвогню, мінерів-підривників, гранатометників тощо», — додав депутат.
На знак протесту проти агресію щодо дипломатичних представництв України у РФ із воріт будівлі російського консульства у Львові місцеві громадські активісти зняли інформаційну табличку. Про це розповів Ігор Зінкевич, один із учасників акції й активіст організації «Варта-1». «Ми зняли табличку, відчистили її та перекинули через паркан дипустанови. Ми попросили їхніх дипломатів, аби вони собі ту табличку повісили з іншого боку і не дратували львів’ян», — пояснив він.
За словами п. Зінкевича, під час пікету, участь в якому взяли представники громадських організацій «Варта-1», «Рабів до раю не пускають» та «Економічного бойкотного руху», було зроблено спроби звернутися до учасників святкування Дня Росії з вимогою припинити вечірку на честь країни, яка веде війну з Україною, однак у відповідь активісти отримали погрози бути розстріляними просто на території консульства.
«Ми намагалися поговорити з людьми, котрі там так весело Росію вихваляли, але нас не впустили. Деякі учасники вечірки попередили, що, мовляв, у Росії я та мій колега Іван Спринський, голова громадського об’єднання «Рабів до раю не пускають», занесені до «чорного списку» ворогів Росії. Тому, щойно ми з’явимося на території цієї країни, нас розстріляють», — розповів п. Зінкевич.
Також того дня в Харкові кілька активістів кинуло у бік російського генконсульства пляшки зі зеленкою.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply