Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 22, 2019

Надю досі тримають у божевільні

Автор:

|

Жовтень 23, 2014

|

Рубрика:

Надю досі тримають у божевільні
Марія Савченко, мати льотчиці

Марія Савченко, мати льотчиці

На побачення до героїчної льотчиці Надії Савченко, котра вже кілька місяців перебуває в російському полоні, 15 жовтня нарешті допустили її маму Марію Іванівну. Про це повідомив народний депутат Сергій Власенко. Мати і донька не бачилися п’ять місяців — із травня ц. р. «Ми надзвичайно вдячні команді адвокатів, котрі працюють із Надією проти репресивної машини Кремля», — зазначив п. Власенко.

Водночас, Микола Полозов, адвокат українки, не відкидає того, що до полоненої льотчиці можуть застосувати медичні засоби впливу. «Історія радянської каральної психіатрії дає нам підстави підозрювати, що до п. Савченко може бути застосований медичний вплив», — заявив правник.
«У клініці ж Надію Савченко позбавляють сну та цілодобово стежать за нею, — додав п. Полозов. — Усю ніч у дверях сидить охоронець і слідкує за нею. Ми розцінюємо це як тортури». За словами адвоката, його спить підопічна при ввімкненому світлі та відчинених дверях камери.
«Це ще – не ягідки каральної психіатрії, але вже цілком квіточки. Спати нормально їй не дають, — розповів адвокат Ілля Новиков. – Надії забороняють писати не тільки листи, а й готувати папери до суду. Усе, що відбувається в клініці, — грубе порушення Європейської конвенції».
У зв’язку з умовами психіатричного огляду української льотчиці Надії Савченко Міністерство закордонних справ (МЗС) України скерувало Росії ноту протесту. Про це заявив Євген Перебийніс, директор департаменту інформаційної політики МЗС.
А Петро Порошенко на зустрічі з Володимиром Путіним 17 жовтня в Мілані теж розмовляв про ситуацію з українською льотчицею. Про це повідомив Валерій Чалий, заступник голови Адміністрації Президента України. Своєю чергою, російський президент пообіцяв проінформувати свого українського колегу, зазначивши, однак, що йому необхідно взяти до уваги нові обставини, що виникли в цій справі.
Тим часом, 19 жовтня у Москві художник-акціоніст Петро Павленський улаштував у Інституті психіатрії імені Сербського, куди 13 жовтня на проведення психіатричної експертизи помістили українську льотчицю, акцію «Відокремлення» проти використання психіатрії з політичною метою. Він прийшов туди оголений і відрізав собі мочку вуха великим кухонним ножем. Протестувальника затримала поліція та доправила до Боткінської лікарні.
20 жовтня в Москві, біля будівлі інституту імені Сербського, відбулася серія пікетів на підтримку Надії Савченко, а також режисера Олега Сенцова, якого теж утримують у полоні в Росії. У відповідь, перед входом до Центру судової психіатрії було посилено заходи безпеки. Пікетувальники тримали в руках плакати з написами: «Надії Савченко — волю», «Тут катують військовополонених», «Надіє, на тебе чекають удома», «Надія — Жанна д’Арк», «Лікар — це хіба кат?» Перешкодити проведенню пікетів намагалося кілька активістів Національно-визвольного руху Євгена Федорова, депутата Державної думи. Один із них, за словами очевидців, ударив учасницю акції та вирвав у неї з рук плакат.
Між тим, 21 жовтня в справі Надії Савченко призначили нову експертизу. Про це поінформував Микола Полозов. Зі змістом постанови про призначення комплексної криміналістичної експертизи в справі української льотчиці захист ознайомився в Слідчому комітеті РФ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...