Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 24, 2018

Надія Савченко повернулася за ґрати

Автор:

|

Травень 07, 2015

|

Рубрика:

Надія Савченко повернулася за ґрати

Надія Савченко

У спецблоці московської лікарні № 20, куди перевели народного депутата України Надію Савченко, умови утримання виявилися ще гіршими, ніж у слідчому ізоляторі (СІЗО), де вона перебувала раніше. Про це розповів Ілля Новиков, адвокат українки.

«Повітря і світла — мало, прогулянки та побачення з рідними зовсім не передбачені, матрац просякнутий запахом лежачих хворих. У спецблок громадянської лікарні часто привозять вмираючих людей, які вже не можуть ходити. Надія поки що може. Вона проходить у справі як схильна до втечі, насильства та суїциду. Першого дня охоронці її виводили в душ і в туалет в наручниках — боялися. Сьогодні перестали», — написав він у Twitter.
За словами правника, його зустріч із підопічною відбувалася в присутності начальник караулу, «хоча адвокатам повинні забезпечувати зустріч наодинці з підзахисними». «Я не став качати права… Обмежили конспірацію тим, що розмовляли українською», — розповів п. Новиков. Він також повідомив, що його клієнтка почала їсти. «Вчора і сьогодні вона приймала їжу, при мені лікарі принесли їй пляшечку суміші», — заявив Ілля Новиков, додавши, що Надія планує взяти участь у засіданні суду 6 травня, а «далі поки що не загадує».
Як писав «Міст», 28 квітня Надію Савченко перевели із СІЗО до міської лікарні. Але вже 30 квітня вона була повернута звідти назад до СІЗО. Про це поінформував Андрій Крапівін, головний лікар московської лікарні № 20. «Із приводу пацієнтки Савченко можу повідомити, що вона була у нас всебічно обстежена зі застосуванням високотехнологічних методів діагностики. У процесі проведення консиліуму підтверджено, що стан Савченко – задовільний, у зв’язку із чим пацієнтка може перебувати під спостереженням медиків СІЗО», — сказав лікар.
А тим часом Європейський парламент (ЄП) закликав Російську Федерацію (РФ) до негайного та безумовного звільнення Надії Савченко, засудив її за незаконне викрадення українки, утримання у в’язниці протягом майже року на проведення проти неї судового розгляду.
Європейські депутати вимагають від російської влади виконання міжнародних зобов’язань за «мінськими угодами», зокрема пункту про обмін полоненими за принципом «всіх на всіх». Вони вважають, що «РФ не має правової основи або юрисдикції для вжиття будь-яких заходів проти п. Савченко». ЄП вважає, що утримання українки під вартою як військовополоненої у російській в’язниці є порушенням Женевської конвенції, і підкреслює, що до осіб, відповідальних за незаконне утримання льотчиці під вартою в РФ, можуть застосувати міжнародні санкції або судове переслідування за їні дії», — йдеться в резолюції ЄП.
Євродепутати зазначили, що 34-річна Надія Савченко має за плечима «видатну військову кар’єру», була єдиною жінкою в українському миротворчому контингенті в Іраку й першою жінкою, котра вступила в Академію військово-повітряних сил України, і нагадали, що, як депутат Верховної Ради і член делегації своєї країни в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), вона володіє дипломатичним імунітетом. Парламентарії вказали на вкрай тривожний стан здоров’я п. Савченко, закликали дозволити постійний доступ до неї незалежних іноземних лікарів і представників міжнародних гуманітарних організацій.
Крім того, резолюція містить вимогу негайно звільнити всіх інших громадян України, «незаконно затриманих у Росії», в т. ч. українського кінорежисера Олега Сенцова та сина лідера кримських татар Хайсера Джемільова.
ЄП «настійно просив президента Франції і канцлера Німеччини, а також міністрів закордонних справ цих країн підняти питання про звільнення п. Савченко на найближчих засіданнях контактної групи з реалізації «мінських угод» у «нормандському» форматі. Верховному представнику Європейського Союзу (ЄС) зі закордонних справ і зовнішньополітичній службі ЄС доручено уважно стежити за розвитком ситуації навколо п. Савченко, піднімати цю проблему на зустрічах із представниками російської влади в різних форматах і доповідати Європарламенту про наслідки цих зусиль.
Своєю чергою, адвокати українки заявили, що будуть домагатися, щоби льотчицю відпустили на сесію ПАРЄ. «Дуже скоро публічною кампанією на майбутньому суді у справі Надії Савченко нам допомагатиме новий прес-секретар групи адвокатів. Вона — голова волонтерської групи підтримки, і спробує налагодити однакове висвітлення подій на процесі Надії Савченко», — заявив адвокат українки Марк Фейгін.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...