Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 22, 2020

Митний Союз помер

Автор:

|

Січень 07, 2015

|

Рубрика:

Митний Союз помер

Митний Союз

1 січня 2015-го припинив своє існування Митний Союз Російської Федерації (РФ), Білорусі та Казахстану. Замість нього постав Євразійській Економічний Союз (ЄАЕС), до якого увійшли РФ, Білорусь, Казахстан і Вірменія.

Починаючи з 2 січня ц. р. Республіка Вірменія стала повноправним учасником ЄАЕС, але у виконавчих органах нового об’єднання вона буде представлена в урізаному складі до закінчення терміну їхніх повноважень. До кінця 2015 року, доки не закінчиться термін повноважень, на який були призначені діючі члени Євразійської економічної комісії (ЄЕК), від Вірменії в колегію ЄЕК входитиме троє представників, котрі володіють одним голосом, без закріплення за ними сфер відання.
Частка Вірменії в розподілі митних зборів, одержаних від ввезення товарів на територію ЄАЕС, становитиме 1,13 %. Водночас, частка Білорусі скорочується з 4,7 до 4,65 %; Казахстану — з 7,3 до 7,25 %, а Росії знижується з 88 до 86,97 %. У сфері послуг Вірменія приєднується до домовленостей членів ЄАЕС на загальних підставах, а у галузі торгівлі товарами передбачено поступовий (до 2022 року) перехід до єдиного митного тарифу ЄАЕС.
До 2022-го Вірменія зможе застосовувати відмінні від ставок ЄАЕС митні збори на низку товарів, зокрема на м’ясо та м’ясні продукти. До 2020 року для республіки діятиме окремий тариф на деякі види молочної продукції, яйця, мед, до 2019-го — на певні сорти фруктів і горіхів.
Крім того, Вірменія застосовуватиме нульові митні ставки на бензин до 2018 року, а на ставки єдиного митного тарифу перейде 2020-го. За таким самим принципом регулюватиметься рівень митних зборів на деякі види продукції органічної та неорганічної хімії, фармацевтичної продукції, добрив, фарби, побутової хімії, шкіри, виробів із пластика і гуми (зокрема, на автошини).
У зв’язку з приєднанням до ЄАС Вірменія почне перемовини із членами Світової організації торгівлі (СОТ) про зміну своїх зобов’язань у межах СОТ. Нинішні її зобов’язання не поширюються на інші держави-члени ЄАЕС.
Найхиткішим у новому об’єднанні є становище Білорусі. 5 грудня 2014-го офіційний Мінськ впровадив митний контроль на білорусько-російському кордоні, що суперечить досягнутим раніше домовленостям. А 26 грудня Білорусь виставила РФ рахунок за молочні продукти в доларах. І відтепер Росія платитиме за білоруське молоко на 10 % більше.
З одного боку, білоруському президентові Олександру Лукашенкові, котрий утримує владу в країні від 1994 року, традиційно потрібна російська військово-політична підтримка на чергових формальних «виборах» глави держави, які заплановано на кінець 2015-го, з іншого ж – він істотно занепокоєний окупацією частини України й із метою недопущення так званої гібридної війни змінює пострадянське керівництво власними збройними силами на особисто відданий йому командний склад із числа етнічних білорусів.
Президент Білорусі заявив, що не бачить розвитку економіки країни від поставок продукції до РФ. «Ми не можемо дозволити собі залежати тільки від одного або півтора ринку. Так, Росія — наш брат, наш друг, але ви бачите, як вона поводиться. Тому нам обов’язково потрібна диверсифікація, чого би це нам не коштувало. І ви на мене не ображайтеся – за це я спитаю дуже серйозно», — пригрозив Олександр Лукашенко.
Розповідаючи про свою останню розмову з Путіним під час саміту ЄАЕС у Москві, президент Білорусі описав її як жорстку, але ділову. А описуючи ставлення російських виробників до білоруських, п. Лукашенко назвав його «бандитським». «Вони не можуть конкурувати з нами ні за ціною, ні за якістю, ні за нашою організованістю. Тому й застосовують адміністративний, а часто і просто бандитський ресурс», — заявив він.
натомість Володимир Чижов, Посол РФ в Європейському Союзі (ЄС), запропонував Брюсселю розпочати перемовини про зону вільної торгівлі між ЄАЕС та ЄС.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply