Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 25, 2020

Куриш? Геть із роботи!

Автор:

|

Квітень 12, 2012

|

Рубрика:

Куриш?  Геть із роботи!

Геннадій Онищенко (на фото), головний санлікар Російської Федерації (РФ), запропонував російським роботодавцям звільняти людей за куріння. Подіб­ну практику вже почали застосовувати. Зокрема, іще кілька років тому з палінням циґарок вирішила боротися адміністрація Челябінського трубопрокатного заводу. Коли відкрили два нових цехи, було оголошено, що курці там не працюватимуть.

«При прийомі на роботу умова про відмову від паління на виробництві обговорювалася кожним керівником із кожним кандидатом віч-на-віч», — розповів Валентин Тазетдінов, директор з управління проектом. Проте серед

1 500 нових працівників усе ж знайшлися порушники трудової дисципліни, зазначив він. За словами директора, упродовж кількох перших місяців із цеху «Висота 239» за куріння було звільнено вісім осіб (у тому числі двох жінок-кранівниць), а з електросталеплавильного комплексу «Залізний озон 32» — чотирьох. Портрети звільнених курців вивісили в цехах на спеціальній «ганебній дошці».

Юристи вважають таку практику цілком законною. Як пояснили фахівці, звільнення людини тільки за те, що вона курить, — дискримінація, яка переслідується законом. Але якщо в статуті компанії є положення про заборону куріння на робочому місці, співробітник, змушений відлучатися з робочого місця, аби покурити, тим самим порушує трудову дисципліну. І вже за цим пунктом після попере­дження й догани працедавець має право розірвати з ним трудовий договір.

Сніжана Непийпиво

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply