Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 25, 2019

Кремль змістив свою маріонетку

Автор:

|

Листопад 30, 2017

|

Рубрика:

Кремль змістив свою маріонетку

Ігор Плотницький

Імітація «державного перевороту» на окупованій території стали ще одним приводом для заходу на територію України колони військової техніки з боку Російської Федерації (РФ).

Конфлікт між терористами
Уранці 21 листопада озброєні люди без знаків розрізнення заблокували центр окупованого Луганська. Ігор Плотницький, ватажок проросійської терористичної організації «Луганська народна республіка» (ЛНР), заявив про спробу «державного перевороту», а в його організації звинуватив Ігоря Корнета, відстороненого «міністра внутрішніх справ».
Цього дня російська «Новая газета» повідомила, що невідомі люди у військовій формі без знаків розрізнення в центрі Луганська озброєні стрілецькою зброєю та мінометами. Вимогу Плотницького покинути місто вони проігнорували. Тож, радше, це були бойовики, котрі коряться Олександрові Захарченку, ватажку іншої терористичної організації — «Донецька народна республіка» (ДНР).
За даними «Новой газеты», конфлікт між терористами почався через відставку «міністра внутрішніх справ ЛНР» Ігоря Корнета (у 1993-1999 рр. він був міліціонером патрульно-постової служби у Луганську, після захоплення міста бойовиками 2014-го спочатку його оголосили «заступником міністра», а потім і «міністром внутрішніх справ»). Натомість сайт колабораціоністів «РУАН» розповів, що протистояння Плотницького та Корнета тривало більше ніж два роки й активізувалося наприкінці жовтня ц. р., коли на засіданні «народної ради», «міністра» звинуватили в неналежному виконанні обов’язків і захопленні будинку місцевої жительки 2014 року.
Через два тижні, 9 листопада, Плотницький із охороною приїхав виселяти Корнета зі захопленого будинку, попросив господиню перевірити, чи «нічого не пропало». Наступного дня сайт так званого міністерства внутрішніх справ ЛНР оголосив, що Москва «повністю підтримує» Корнета. Але вже 20 листопада «міністра» усунули з посади за рішенням «суду» за перевищення «службових повноважень».
Однак коли вранці 21 листопада центр Луганська, в т. ч. адміністративні будівлі, захопили невідомі озброєні люди, на сайті «МВС ЛНР» оприлюднили відеозвернення Корнета — він пов’язав своє звільнення з тим, що «силовики» виявили в керівництві ЛНР «українських диверсантів».
Корнет також заявив, що в ніч на 21 листопада спілкувався з Плотницьким, і той розпорядився відкрити карні справи проти «генерального директора державного телерадіоканалу ЛНР» Анастасії Шуркаєвої, керівника «адміністрації глави ЛНР» Ірини Тейцман і «начальника служби урядової безпеки МВС ЛНР» Євгена Селіверстова. Про конфлікт із Плотницьким Корнет не згадував, заявивши, що тому «цілеспрямовано» надавали недостовірну інформацію про діяльність «МВС ЛНР».
До вечора того ж дня у частині Луганська зникло світло, також не працював мобільний зв’язок і телебачення (зокрема, «державний» телеканал терористів «Луганск 24»). Очевидці повідомляли в соціальних мережах, що луганську телерадіокомпанію захопили «ввічливі люди в білих пов’язках».

Ротація й ватажків
21 листопада приблизно о 20.30 «Новая газета» повідомила: «До Луганська з боку «ДНР» щойно увійшла колона з кількадесят «Уралів» із військовими. Джерела часопису підтвердили, що три «Урали», які з’явилися в першій половині дня, — це спецзагін «Вітязь» із ДНР.
Про пересування, імовірно, цієї ж колони повідомляла і моніторингова місія Організації з безпеки та співпраці в Європі. Спочатку терористи ДНР свою причетність до подій у Луганську заперечували, але через два дні заявили, що це була «контррозвідувальна й антидиверсійна операція» проти «українських диверсантів».
21 листопада приблизно о 22.00 прес-служба Президента України повідомила про позачергове засідання Воєнного кабінету Ради національної безпеки й оборони у зв’язку зі загостренням ситуації в окупованих районах Луганської області. На засіданні керівники силових відомств доповіли Петрові Порошенку про те, що українсько-російський кордон у Краснодонському районі Луганської області перетнули російські танки.
Артем Шевченко, спікер Міністерства внутрішніх справ (МВС) України, посилаючись на власні джерела, повідомив, що Плотницький утік до РФ. Джерело інформаційної агенції «РБК» в оточенні Владислава Суркова, помічника президента РФ, котрого називають куратором псевдореспублік, водночас, зазначало, що Кремль у конфлікті Плотницького та Корнета став на бік останнього. Співрозмовник агенції заявив, що Плотницькому «дали останній шанс», але звільняти поки що не збираються.
22 листопада «прес-служба» надала «Новой газете» відеозапис «урядової наради» за участю Плотницького, заперечуючи тим самим чутки про його втечу. На відео ватажок терористів запевнив, що недооцінив «кількість і склад правопорушень, а тепер уже можна говорити про злочини, які здійснював колишній міністр внутрішніх справ».
Події у Луганську ватажок ЛНР назвав авантюрою Корнета і спробою «державного перевороту». «Беззаконня не буде, закон має панувати», — підсумував Плотницький, вимагаючи від нового «міністра» очистити «МВС» від людей, котрі підтримують Корнета.
Вочевидь, зробити це не вдалося — «МВС» і «МДБ ЛНР» захопили «генеральну прокуратуру» колаборантів, єдиний «силовий орган», який у конфлікті займав сторону Плотницького. Сайт колаборантів «Руська весна» повідомив, що самого ватажка ЛНР заблокували в підвальні колишньої будівлі Луганської обласної державної адміністрації і він звідти намагається керувати «республікою».
Уранці 23 листопада й «Новая газета» повідомила про втечу Плотницького в РФ. За даними видання, у кортежі з ватажком луганських бойовиків виїхали керівник його «адміністрації» Ірина Тейцман і «голова телерадіокомпанії ЛНР» Шуркаєва (Корнет називав їх «агентами СБУ»). Увечері того ж дня Захар Прилєпін, російський письменник, учасник банди ДНР, заявив, що ватажок ЛНР прилетів у Москву рейсом із Ростова-на-Дону. «В аеропорту Шереметьєво Плотницького чекали двоє оперативників, — написав Прилєпін у соціальній мережі.
У Кремлі і «переворот» у Луганську, і приліт Плотницького в Москву коментувати відмовилися. Дмитро Пєсков, прес-секретар Путіна, заявив, що це — «не питання, яким займається адміністрація президента».
Врешті-решт, Плотницький пішов із «посади» за «станом здоров’я». Відповідну заяву 24 листопада поширили сайти колаборантів. У ЛНР заявили, що Плотницького як підписанта мінських угод залишили уповноваженим із виконання домовленостей. Виконувати ж обов’язки ватажка терористів буде так званий міністр держбезпеки Леонід Пасічник.

Частина великого плану
Політичний оглядач Сергій Руденко констатував в публікації для Української служби Deutsche Welle: «Переворот у ЛНР — не що інше, як частина великого плану Кремля». «Заяви про переворот у ЛНР стали ще одним приводом для заходу на територію України колони військової техніки з боку РФ. У зв’язку з цим Петро Порошенко був вимушений скликати Воєнний кабінет. У Києві переконані: у Москві скористалися ситуацією для того, щоб перекинути нові сили в окупований Донбас. Спроба «перевороту» могла стати банальним інсценування Кремля для нарощення військової присутності на Донбасі», — наголосив журналіст.
Він також зауважив: «Події в ЛНР відбуваються на тлі перемовин щодо Донбасу між спеціальним представником Державного департаменту США Куртом Волкером і Владиславом Сурковим. Попереду — розгляд у Раді Безпеки Організації Об’єднаних Націй (ООН) питання про миротворчу місію в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) і голосування у Верховній Раді за закон про реінтеграцію Донбасу. Для Москви принципово важливо створювати додаткові «аргументи» для того, щоб переконати Україну прийняти саме російський план урегулювання ситуації на Донбасі. Чи міг «переворот» у ЛНР стати одним із способів підштовхнути Україну до прийняття плану Кремля? Цілком. Мовляв, навіть Путін, котрий ще тиждень тому обговорював телефоном із Ігорем Плотницьким план обміну військовополоненими з Україною, уже не в змозі впливати на настрої у Луганську. І лише миротворці ООН, серед котрих будуть і росіяни, у змозі щось змінити. А в ОРДЛО стабілізується ситуація, якщо Україна погодиться на амністію бойовиків і проведення місцевих виборів ще до виведення з території іноземних військових формувань. Одним словом, якщо хтось один в ЛНР організовує переворот, а інший, хто має владу, мирно споглядає з Кремля за цим процесом, отже, ця змова — не що інше, як частина якогось великого плану. І це — далеко не конспірологія. Це — реальність гібридної війни, яку проти України зараз веде Росія».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...