Warning: getimagesize(/homepages/29/d433047971/htdocs/sites/meest-online.com/wp-content/uploads/2011/11/21.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /homepages/29/d433047971/htdocs/sites/meest-online.com/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 948

Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Косовські серби хочуть громадянства РФ

Автор:

|

Листопад 25, 2011

|

Рубрика:

Косовські серби зібрали понад 21 тис. підписів охочих отримати громадянство РФ, оскільки, на їхню думку, Сербія не надає їм належної підтримки, а Росія здатна це зробити. Ця ініціатива спричинила великий суспільний резонанс і широкий розголос у мас-медіа. Як заявив раніше Сергій Лавров, міністр закордонних справ РФ, Росія вивчає звернення сербів із Косово з проханням надати їм російське громадянство. За його словами, серби «опинилися у відчайдушному становищі, вони відчувають безвихідь в умовах, коли, усупереч резолюції №1244 Ради Безпеки ООН, їх примушують коритися диктату Пріштіни й намагаються позбавити права на місцеве самоврядування».

Албанська влада Косово 17 лютого 2008 року в односторонньому порядку за підтримки США й низки країн ЄС проголосила незалежність від Сербії. Однак Сербія, як і РФ, не визнає самопроголошеної держави. Косовські серби виступають категорично проти албанської влади в Пріштіні. Сербська громада зараз становить 5—10 % від двомільйонного населення Косово.

Між тим, сербський уряд заявив про те, що 21 листопада у Брюсселі поновлено перемовини між представниками Сербії й самопроголошеної республіки Косово. Цей діалог був перерваний у вересні у зв’язку з виникненням напруги на контрольно-пропускних пунктах на кордоні Косово та Сербії, що призвело до спалаху насильства. Євросоюз закликає ці країни налагодити взаємини — для того, щоб у грудні Сербії було надано статус кандидата в члени ЄС.

Горан Богданович, міністр у справах Косово й Метохії уряду Сербії, уважає, що прохання понад 20 тис. косовських сербів про надання громадянства РФ «іде врозріз із патріотизмом». «Це — не спосіб захистити наші інтереси в Косово, усе це політизується й виглядає дуже небезпечно. Це шкодить усім тим, хто живе в Косово», — заявив урядовець.

 Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply