Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Гвардія Путіна має захистити свого президента від народу

Автор:

|

Квітень 21, 2016

|

Рубрика:

Гвардія Путіна має захистити свого президента від народу

ОМОН

Президент Російської Федерації (РФ) метушиться як на зовнішньополітичному «фронті», так і на внутрішньому.

Таємна війна
18 квітня ц. р. військові гвинтокрили Збройних сил (ЗС) РФ перетнули кордон між Калінінградською областю Росії (анексованою 1945 року СРСР частиною Східної Пруссії. — Ред.) і Польщею та заглибилися на кілька кілометрів у повітряний простір сусідньої країни. Політичні оглядачі розцінили це як спробу тиску Путіна на європейців, аби ті зняли свої санкції щодо його держави та наполегливіше схиляли Україну до поступок Кремлю.
Втім, він сподівається домогтися цього не лише брязканням зброєю. Нещодавно у Федеративній Республіці Німеччина (ФРН) вийшла книга тамтешнього журналіста Бориса Райтшустера «Таємна війна Путіна» про те, що в цій країні створені підпільні диверсійні підрозділи Кремля, бойовики яких навчені поводитись зі зброєю та вибухівкою в РФ і тільки чекають команди з Москви.
В інтерв’ю Українській службі Deutsche Welle він конкретизував: «За оцінками експертів спецслужб, це загалом від 250 до 300 осіб. Ці підрозділи формуються на базі шкіл бойових мистецтв, у яких викладається так звана «Система» — бойове мистецтво, що застосовується російським «спецназом». Такі школи останнім часом ростуть на Заході, як гриби після дощу. Хочу одразу зазначити: 99 % людей, котрі ходять до цих шкіл і займаються там єдиноборствами, жодного стосунку до таких підпільних груп не мають. І в жодному разі не можна підозрювати всіх, хто цим займається, у тому, що всі вони — приховані російські спецназівці. Але якихось людей таки вдалося завербувати. Їх відправляють до Москви під прикриттям підвищення кваліфікації, там вони проходять уже серйозніший вишкіл за програмою «спецназу». Їх учать втихомирювати незгодних у себе в державі і не тільки прийомів ближнього бою, але й поводження з вибухівкою, вогнепальною зброєю та прийомів диверсійної діяльності.
Потім вони повертаються до Німеччини, спокійно живуть собі тут, чекаючи на команду з Москви. Декотрі з них навіть працюють у правоохоронних органах ФРН, у силових відомствах, як прийнято говорити в Росії, у поліції, служать у Бундесвері. Коли двох таких товаришів упіймало одне з німецьких земельних відомств боротьби з організованою злочинністю і їх заарештовували, вони заявили: «Ми — російські офіцери і вимагаємо відповідного ставлення». Я сам, коли почув таке і побачив документи спецслужб, був дещо ошелешений і не дуже й повірив, поки не перевірив ще через інші джерела. Насамперед усе це розробляла не німецька спецслужба, і документи показали мені не німці. Ідеться про одну із західноєвропейських спецслужб, скажімо так. І там, до речі, були невдоволені тим, що німці довгий час нехтували цією інформацією».
За даними п. Райтшустера, керують поширенням і розвитком шкіл «Системи» співробітники Головного розвідувального управління Генерального штабу ЗС РФ та їхніх повітряно-десантних військ.
Він також дізнався, що прокремлівські бойовики проводять навчання у Швейцарських Альпах і Чехії та є активними учасниками правоекстремістських організацій, зокрема праворадикального руху «Європейці-патріоти — проти ісламізації Заходу». «Ця бойова група у ворожих країнах — головна опора Путіна в таємній війні проти Заходу. Кремль у ФРН щосили веде ту ж «гібридну війну», що і в Україні. Я бачу зараз все те, що бачив в Україні, за винятком «зелених чоловічків». Вони, у принципі, вже готові, але просто ще не задіяні. Це — у нас, у Німеччині! Тут дуже ясно відчувається рука Путіна, просто німці всього цього не знають, у них імунітету до цих речей немає», — виснував журналіст.

Для припинення заворушень
Але, за іронією долі, Путін змушений віднедавна створювати загони спеціального призначення не лише за кордоном. 5 квітня він анонсував: «Створюємо новий федеральний орган виконавчої влади на базі внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ (МВС), створюємо національну гвардію, яка буде займатися боротьбою з тероризмом, організованою злочинністю, у тісному контакті з МВС продовжить виконувати ті функції, які виконували підрозділи ОМОН і СОБР (загін міліції особливого призначення й спеціальний загін швидкого реаґування, відповідно. — Ред.)».
7 квітня Анатолій Куликов, колишній міністр внутрішніх справ і командувач внутрішніх військ, зазначив: «Судячи з того, що оголошено, які підрозділи увійдуть в національну гвардію, її чисельність може бути близько 300 тис. осіб». Російські журналіс ти також полічили, що чисельність внутрішніх військ — 170 тис. бійців, позавідомчої охорони — 200 тис., а ОМОН і СОБР — 30 тис. Того ж дня на сайті Кремля був опублікований указ про призначення її керівником генерала Віктора Золотова, котрий до 2013-го очолював службу охорони Путіна, а з 2014 року командував внутрішніми військами РФ.
Своєю чергою, Дмитро Пєсков, прес-секретар Путіна, повідомив, що нацгвардія підпорядковуватиметься безпосередньо президенту РФ і «буде відповідати в т. ч. за порядок на акціях протесту».
На сайті ж нижньої палати Державної думи РФ опублікували зареєстрованій у ній і підписаний напередодні президентом РФ законопроект про створення національної гвардії. Зокрема в цьому документі було запропоновано: «Військовослужбовець військ Національної гвардії має право не попереджати про свій намір застосувати фізичну силу, спеціальні засоби або вогнепальну зброю, якщо зволікання в їхньому застосуванні створює безпосередню загрозу життю та здоров’ю громадянина або військовослужбовця військ Національної гвардії або може спричинити інші важкі наслідки».
У відповідь «для припинення масових заворушень та інших протиправних дій, що порушують рух транспорту, роботу засобів зв’язку й організацій» бійці нацгвардії мають право застосовувати водомети та бронемашини «з подальшим обов’язковим повідомленням прокурора впродовж 24 годин із моменту їхнього застосування».
Тож хоч в указі Путіна про створення нацгвардії зазначено, що однією з її функцій буде участь у «миротворчих операціях», експерти дійшли одностайного висновку, що володар Кремля фактично створює «армію для охорони чинного режиму й особисто глави держави на тлі наближення парламентських і президентських виборів».
Того ж дня опозиційний російський рух «Відкрита Росія» оприлюднив відеозапис таємних масштабних навчань на підмосковному летовищі М’ячково з «відпрацювання розгону масових мирних демонстрацій» за участі створеної нещодавно нацгвардії, поліції та внутрішніх військ МВС РФ. Роль мітинґувальників виконували особи в цивільному, котрі вигукували гасла: «Поверніть наші гроші!», «Геть корупцію!». За аналогією з київським Майданом, вони також споруджували умовні барикади з автомобільних покришок. Також, як і в Києві під час протистояння «Беркута» з євромайданівцями, співробітники МВС використовували водомети та ґранати зі сльозогінним газом. Як «ноу-хау» можна відзнчити появу пожежних гелікоптерів, які скидали водні маси на «майданівців», а також використання кінних підрозділів поліції.
Але російський опозиційний політик Сергій Анохін дійшов висновку, що, оскільки нацгвардія створюється нашвидкуруч і з певними ідеологічними установками, особовий склад «гвардії» не вирізнятиметься високими моральними якостями. «Спілкувався я тут із одним вевешником (бійцем внутрішніх військ. — Ред.). Великий командир на Уралі. Розповів він про те, з кого формуються ці бійці вертухайського фронту. Зі шпани! Чесно. Тобто з хлопців, котрим у цивільному житті шлях був лишень у в’язницю. А тут їх відмили, нагодували, гроші гарні дали, тренування там, «розважайлівки» різні… Із Нижнього Тагіла багато. Це — справжні «піхотинці Путіна». Ланцюгові. Жоден із них не відмовиться виконати будь-який наказ. І ні в якого Бога вони не вірять. Тільки Путін, Золотов-батяня і ще якийсь РПЦшний (Російської православної церкви. — Ред.) авторитет», — пояснив він.
Експерти також не виключають, що сутички між протестувальниками та нацгвардійцями можливі в найбільших містах РФ уже 18 вересня ц. р. Бо це буде «єдиний день голосування» — росіяни одночасно обиратимуть депутатів Державної думи, голів суб’єктів федерації та депутатів законодавчих органів державної влади у 38 суб’єктах РФ.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply