Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

Гість із космосу

Автор:

|

Лютий 21, 2013

|

Рубрика:

Гість із космосу

Уранці 15 лютого жителі Уралу в Росії стали очевидцями незвичайного явища, яке неабияк їх перелякало. У небі пролунали потужні вибухи, і на землю посипалися палаючі уламки. У місті Челябінську одразу почалися проблеми зі стільниковим зв’язком, було проведено часткову евакуацію мешканців.

Падіння об’єктів, схожих на фрагменти повітряних суден, бачили й у Свердловській області. У російському міністерстві з надзвичайних ситуацій (МНС), утім, досить швидко виявили реальну природу події. А науковці підтвердили: мало місце дуже рідкісне явище.
«Спалахи, які побачили місцеві жителі, спричинені метеоритним дощем», — повідомили в МНС. Невдовзі, правда, інформація була скорегована. «Над Уралом зафіксували не метеоритний дощ, а метеорит. Він згорів під час проходження через нижні шари атмосфери, — заявили у відомстві, зазначивши, що радіаційний фон у реґіоні залишається в нормі.
підтвердили Інформація про надзвичайну подію надійшла й із диспетчерської служби челябінського аеропорту «Кольцово»: «Було незрозуміле явище, був спалах із рухом чогось схожого на метеорит або комету. Летовище працює в нормальному режимі».
Правоохоронні органи погодилися з версією про метеорит. «Зафіксовано падіння об’єкта, який був визначений як метеорит. Можливо, при проходженні через верхні шари атмосфери він розпався на кілька шматків, — зазначило поінформоване джерело. — Жителі Єкатеринбурга також звернули увагу на падіння палаючих об’єктів. Дехто сприйняв їх за повітряні судна інопланетян».
Найбільше інформації про пошкодження, викликаних цим атмосферним явищем, надійшло з Південного Уралу.
У Челябінську довелося частково евакуювати людей. Поліцію міста було переведено на особливий режим несення служби, був уведений план «Фортеця», усі стратегічні та життєво важливі об’єкти міста було взято під посилену охорону.
Як повідомили очевидці, вибухи прогриміли в районах Челябінського тракторного заводу та Ленінському. Був зафіксований спалах і п’ять вибухів, унаслідок чого у будівлях вибиті вікна, пошкоджені автомобілі. Також зник сигнал стільникового зв’язку. Один уламок влучив у Цинковий завод Челябінська, була зруйнована частина стіни будівлі. «У нас – незначні пошкодження. Ніхто не постраждав. Паніки немає», — повідомили із заводу.
В одному з будинків міста Еткуля, розташованого за 30 км від Челябінська, вибуховою хвилею покрутило залізні ворота, обійшлося без постраждалих. Але не пощастило деяким жителям самого обласного центру. Так, повідомляється про постраждалих від уламків скла з вибитих вибухом шиб у школі № 130 Челябінська.
Поліна Захарова, директор Коуровської обсерваторії, прокоментувала інцидент і висловила думку, що то був усього лише спорадичний метеор — досить рідкісне явище. За її словами, цей метеор не є пов’язаний із потоком, такі просто блукають у атмосфері й іноді падають на Землю. Космічний «гість» до поверхні землі не долетів, вибухнув у повітрі, саме тому його бачили як мешканці Челябінська, так і Єкатеринбурга. За словами експерта, місцевим жителям пощастило, що метеор вибухнув високо.
Ранок останнього робочого дня минулого тижня виявився для уральців, усупереч очікуванням, зовсім не радісним. «У мене серце вискакує з грудей! Я бачила цей жахливий спалах червоно-оранжевого кольору! Дотепер очі болять. У сусідніх будинках вибило хвилею скло! Я вимкнула все світло, дітей на диван посадила й чекала… Боже мій… Я думала: усе — війна почалася», — ділиться враженнями мешканка Челябінська на одному з місцевих форумів. Чоловіки в коментарях – менш емоційні, але слова про яскравий спалах підтверджують: «Слід у небі – як від літака, світло було яскравішим за сонце», «Яскраво горів. Відразу картинка намалювалася — «Війна світів». За останніми даними, кількість постраждалих від падіння уламків метеорита в Челябінській області сягнула 1 200 осіб, повідомив представник прес-служби центру Міністерства внутрішніх справ Росії. 400 з них звернулися по медичну допомогу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply