Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 27, 2020

Фото збитого на Донбасі МН17 підробили

Автор:

|

Червень 04, 2015

|

Рубрика:

Фото збитого на Донбасі МН17 підробили

Підроблене фото

На прес-конференції в липні минулого року Міністерство оборони (МО) Російської Федерації (РФ) надало підроблені супутникові зображення, щоби звинуватити Україну в катастрофі Боїнга МН17. Про це йдеться в розслідуванні Bellingcat. Зазначається, що представлені МО РФ фото зі супутника, на яких зображено український зенітно-ракетний комплекс (ЗРК) «Бук» 14 і 17 липня, насправді було зроблено в червні 2014 року.
Розбіжності в наданих Росією зображеннях видно в загальнодоступних знімках на Google Earth. На перших трьох, датованих 14 липня 2014 року, присутні пускові установки ЗРК «Бук» в районі за 8 км на північний захід від Луганська. На фотографіях є самохідна вогнева установка та дві пуско-заряджальні машини. А ось на знімку цього ж району, зробленому 17 липня, ця пускова установка відсутня.
На іншому знімку видно, що вранці того ж дня в районі населеного пункту Зарощінске, що за 50 км на схід від Донецька і на 8 км південніше за Шахтарськ розміщена батарея «Бук». Тож Bellingcat задає запитання, чому батарея опинилася в цьому районі, поблизу контрольованої бойовиками території, безпосередньо перед трагедією.
Методом перевірки рівня помилок експерти встановили, що хмару в крайній лівій частині першого знімка було додано під час його редагування, аби приховати той факт, що фотографію було зроблено, як мінімум, за місяць до катастрофи — у проміжку між 1 і 18 червня 2014-го.
Це вдалося визначити за допомогою порівняльного аналізу супутникових знімків із мапами Google. На місці хмари насправді мала бути лісопосадка, яку до дати авіакатастрофи вже вирубали. На цій ділянці на фото видно кілька військових машин: одна стоїть перпендикулярно до чотирьох інших, і з неї витікає якась рідина, ймовірно, мастило. Bellingcat зазначає, що рідина збирається в калюжі, які збільшуються в міру витікання.
Цей факт дав змогу встановити хронологію супутникових знімків. На кожній з ілюстрацій червоною стрілкою було позначено положення калюжі рідини, яка витікає з машини. На одному — видно саму машину, але не видно рідини. На інших зображеннях поряд із машиною видно рідину, якої побільшало.
Bellingcat зазначає, що з високою ймовірністю можна стверджувати, що значна частина змісту кожного зображення зазнала цифрового редагування за допомогою програми обробки зображень Adobe Photoshop CS5.
Крім того, встановлено, що всі три супутникових знімки були зроблено до 17 липня 2014 року.
«Ймовірність того, що в МО РФ випадково помилилися в датуванні фотографій, можна відкинути. 21 липня 2014-го МО РФ представило світовій громадськості відредаговані та неправильно датовані супутникові знімки з метою звинуватити українську армію у збитті MH17», — стверджують експерти. Згодом, 1 серпня 2014 року, російське оборонне відомство знову оприлюднило фальшиве супутникове зображення у високій роздільній якості.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply