Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 18, 2018

Експерти вражають, що Путін знову намагається обдурити світ

Автор:

|

Червень 23, 2016

|

Рубрика:

Експерти вражають, що Путін знову намагається обдурити світ
Путін

Путін

Рада Європейського Союзу (ЄС) подовжила до 23 червня 2017 року обмежувальні заходи, запроваджені у відповідь на незаконну анексію Криму та Севастополя. Санкції передбачають заборону на: імпорт до ЄС товарів з Криму та Севастополя; інвестиції в Крим чи Севастополь; туристичні послуги в Криму та Севастополі, наприклад, європейські круїзні лайнери не можуть заходити в кримські порти; експорт певних товарів і технологій до Криму, зокрема у сфері транспорту, телекомунікацій та енергетики. Президент України привітав це рішення. «Ми й далі боротимемося, поки Росія не звільнить український Крим та український Донбас», — написав Петро Порошенко у Facebook.
Що ж, схоже заходи, які застосовують проти Російської Федерації (РФ) США й ЄС, діють, і Кремль, можливо, погодиться на зміни в своїй політиці. Це фактично підтвердив Путін під час виступу на Петербурзькому міжнародному економічному форумі 21 червня, змінивши свою риторику стосовно Америки. У своєму виступі він назвав США єдиною супердержавою в світі. «Ми хочемо і готові працювати зі Сполученими Штатами», — зазначив володар Кремля.
Він також значну увагу приділив Білу Клінтону. Це свідчить про те, що за його даними більше шансів на президентство має Гіларі, а не Дональд Трамп. «Напівгалантності та напівкуртуазності, які Путін виголосив на адресу Клінтонів, свідчать про те, що все погане давайте забудемо. Та нічого поганого у нього з президентом Клінтоном не було. Інша річ — його дружина. Тому Путін дає зрозуміти, що готовий починати з чистого аркуша, — вважає Микола Сванідзе, російський журналіст і історик. Він також звернув увагу на миролюбну промову російського президента, котрий запевнив, що російські санкції ніяк не вплинули на Америку.
Також Москва змінює своє ставлення до пропозиції послати на Донбас поліційну місію Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), хоча раніше запекло протистояла цьому. Спочатку про готовність піти на компроміс заявив Сергій Лавров, міністр закордонних справ РФ. Його слова на форумі в Петербурзі підтвердив і президент РФ. «Згоден із Петром Олексійовичем Порошенком з приводу того, що потрібно посилити місію ОБСЄ, аж до того, щоб дозволити спостерігачам місії ОБСЄ мати при собі стрілецьку зброю, — сказав він. — Але не можна, посилаючись на те, що не все врегульовано в цій сфері, нескінченно відкладати вирішення ключових питань політичного характеру».
Та не поспішаймо радіти. Путін не був би російським чиновником, якщо б погодився з чимось «за просто так». Він одразу додав, що паралельно в Україні має йти процес політичних перетворень. Зрозуміло, що під цими словами приховано особливий статус Донбасу. Є і ще одна засторога. Експерти попереджають, що озброєна місія ОБСЄ може наполовину складатися з росіян. Так що несподівана на перший погляд згода може насправді бути добре прорахованим і підступним політичним кроком.
Також Путін звинуватив Україну в невиконанні Мінських угод. «Там усе прописано: зміни до Конституції, які мали б бути прийняті до кінця 2015 року. Але де ж вони? — дивувався Путін, замовчуючи, що вони мали бути запроваджені після виводу з України російсько-терористичних військ.
За словами Путіна, мав бути прийнятий закон про амністію. Парламент України прийняв, а Президент країни не підписав. «Як можна проводити якісь вибори, як взагалі можна говорити про проведення виборчого процесу в умовах здійснення антитерористичної операції?», — обурився Путін, закликавши зайнятися відновленням економіки і гуманітарної сфери.
Своєю чергою, в Україні вже полічили, скільки буде коштувати поліційна місія ОБСЄ на Донбасі, — приблизно 1 млрд USD. Таке число оприлюднив Євген Марчук, керівник робочої групи з питань безпеки у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі. Він також розповів, що на перемовинах у Мінську 15 червня домовилися про відведення військових на 1,5-2 км від лінії розмежування на кількох ділянках на Донбасі. За словами політика, це має зменшити кількість обстрілів. Він також запевнив, що мінським домовленостям про перемир’я на Донбасі настане кінець, якщо Збройні сили (ЗС) України почнуть наступ на бойовиків.
Проте всі надії на мир можуть виявитися примарними. Адже Путін неодноразово брехав у вічі світовим лідерам. І цього разу всі його слова можуть виявитися лише окозамилюванням. Так, зокрема вважає політичний оглядач Кирило Сазонов. «Росія знову готується до атаки: Путін віддав наказ провести позапланову перевірку боєздатності армії РФ. Враховуючи активність останнім часом бойовиків у зоні проведення антитерористичної операції, в ході якої загинуло кілька наших солдатів, — не що інше, як тривожна сирена. Варто лише згадати, що саме з такої перевірки боєготовності почалася анексія Криму», — заявив він.
Сергій Шойгу, міністр оборони РФ, уточнив, що необхідно перевірити мобілізацію бойовиків ЗС, армійський резерв і, обов’язково, склади боєприпасів і військової техніки. «Куди цього разу буде мобілізація і кого будуть обстрілювати цими самими боєприпасами?», — запитує п. Сазонов.
Він вважає, що тут має місце улюблена «силова дипломатія» аґресора. Україна не хоче добровільно віддавати Донбас на умовах Кремля, а «годувати Донбас» Кремль також втомився. «Тому постановка питання «буде по-нашому, або війна» — цілком очевидна. Шкодувати своїх бійців заради такої мети Путін точно не стане. Україна має бути готова до різкого загострення конфлікту в будь-який момент, держава має спрямувати більше інвестицій заради боєготовності та безпеки наших солдатів. Спочатку потрібно захистити свій народ, а потім вже думати про перспективи. Нам усім є що втрачати», — запевнив експерт.
Кремль не має наміру виконувати навіть такі «безневинні» свої зобов’язання, як обмін заручниками. Так, проти незаконно засудженого Станіслава Клиха відкрили нову карну справу — про «неповагу до суду». Як повідомила Марина Дубровіна, адвокат українця. Прокурор у справі про нібито причетність Миколи Карп’юка Станіслава Клиха до участі у першій чеченській війні та вбивство ними російських військових раніше звинуватив останнього в образі на його адресу під час одного з судових засідань.
Як пояснила п. Дубровіна, слідство лише розпочалося, п. Клиха у справі допитують як підозрюваного. Адвокат також зазначила, що її підопічний під час допиту відкинув обвинувачення прокурора. Вона повідомила, що подала клопотання про проведення стаціонарної психіатричної експертизи, які мали б пояснити поведінку п. Клиха у суді. Захист побоюється, що психічний стан українця може бути нестабільним через тортури, до яких щодо нього вдавалося російське слідство.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...