Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

Екологів, серед яких є й українець, запроторили за ґрати

Автор:

|

Жовтень 03, 2013

|

Рубрика:

Екологів, серед яких є й українець, запроторили за ґрати

Піратство й загроза суверенітету країни — такі суворі обвинувачення висунули у Слідчому комітеті Російської Федерації (РФ) екологам із судна «Арктік Санрайз». Як писав «Міст», кілька днів тому вони намагалися провести в морі, біля газпромівської нафтової платформи, акцію протесту. На борту корабля перебувало 30 людей із різних країн світу, у тому числі громадянин України. Зараз їм загрожує 15 років ув’язнення.

Судно «Арктік Санрайз» під конвоєм зайшло в Кольську затоку й стало на якорі неподалік Мурманська, на губі Куолонга. Це — віддалена частина рейду, дістатися сюди можна тільки катером. У міжнародній природоохоронній організації «Ґрінпіс» вважають, що російська влада утримує екологів незаконно. Вони не мають змоги зв?язатися ні з родичами, ні з адвокатами, бо в них відібрали засоби зв?язку, а пересування кораблем – обмежили. Крім того їх пильнують озброєні охоронці.
Тим часом, до журналістів потрапили кадри, зняті активістами «Ґрінпісу». Тут зафіксовано подробиці подій, що розгортались у водах Баренцового моря. Ось судно «Арктік Санрайз» наближається до газпромівської платформи «Прирозломна». Екологи за допомогою альпіністського спорядження намагаються піднятися на платформу та розгорнути плакати проти видобування нафти в Арктиці. Згори їх поливають крижаною водою. На горизонті з’являється берегова охорона. Погрожуючи зброєю, вона заарештовує активістів і намагається зупинити корабель.
У цей час капітан судна вів перемовини. Берегова охорона звинуватила екологів у тероризмі. «Ґрінпісівці» наголошували, що судно перебуває в нейтральних водах, а мета екологів — привернути увагу до видобутку нафти в Арктиці, що з погляду вчених загрожує довкіллю. Після перемовин відбувся штурм судна. Із гвинтрокрила на борт «Арктік Санрайз» спустилися спецбійці Федеральної служби безпеки (ФСБ) РФ.
За повідомленнями «Ґрінпісу», команду вишикували на палубі й тримали під прицілом автоматів. У слідчому комітеті Росії пригрозили, що ніхто не уникне покарання, незважаючи на громадянство. Проти екологів відкрито карну справу за статтею про піратство. В Інтернеті й по всьому світу тривають акції на підтримку екологів. Розгортається й дипломатична «війна», бо на борту корабля перебувають активісти зі США, Франції, Італії, Канади, Данії, Польщі, Швеції та багатьох інших країн.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply