Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Черговий прояв українофобства

Автор:

|

Квітень 25, 2013

|

Рубрика:

Черговий прояв українофобства

В ефірі кулінарної телепередачі «Смак» на російському Першому каналі відомий телеведучий Іван Ургант під час приготування страви сказав: «Я порубав зелень, як червоний комісар – мешканців українського села». Актор Олександр Адабаш’ян, який також брав участь у зйомках передачі, підіграв п. Урганту, зазначивши, що «струшує останки мешканців із ножа».

Такий «жарт» викликав хвилю критики в Україні. Представники українських націоналістичних політичних партій провели 17 квітня біля будівлі посольства РФ в Україні акцію під назвою «АнтиУргант». Близько 20 активістів із прапорами УНП, КУН, УНА-УНСО, «Нашої України» прийшло під будівлю російського посольства в Києві, щоби висловити своє обурення поведінкою російського шоумена. Після виступів активісти закидали помідорами плакат зі зображенням Івана Урганта.
Націоналісти також мають намір передати звернення від громадянського руху «Українська патріотична альтернатива», який об’єднує представлені на акції організації, у посольство РФ із вимогою офіційно попросити вибачення за образу пам’яті українців громадянином Росії. Порядок на місці проведення акції забезпечувало кілька десятків правоохоронців, яких візуально було більше, ніж учасників акції. «Публіка сміється. Після цього ми запрошуємо цих ведучих на наші канали, платимо їм гроші. Потрібно припинити дозволяти себе принижувати», — заявив журналіст і політик Микола Княжицький.
Пізніше Іван Ургант написав у своєму мікроблозі у Тwitter: «Перепрошую всіх жителів України, яких зачепив мій недоречний коментар в останньому випуску програми «Смак»… на знак самопокарання зобов’язуюсь готувати в цій передачі тільки борщ, вареники, галушки по 2018-й рік включно. А всіх народжених у мене з цього моменту дітей, не залежно від статі, називати Богданами. Ваш Іван «Підчеревина» Ургант».
Міністерство закордонних справ України також заявило про обурення некоректними висловлюваннями російського телеведучого в ефірі Першого каналу. На думку зовнішньополітичного відомства України, ці висловлювання «різко дисонують із високим рівнем стратегічного партнерства між Україною й Росією, атмосферою дружби та взаєморозуміння між нашими народами».
Іван Ургант ще раз попросив вибачення в українців. Цього разу він здавався досить серйозним. Зокрема, завершуючи ефір програми «Вечірній Ургант» на Першому каналі Росії, він заявив: «Наприкінці передачі я хочу сказати кілька слів про ту неприємну ситуацію, яка зараз відбувається в Україні». Він уточнив, що пов’язана вона, на жаль, із ним. «По-перше, я хочу попросити пробачення в усіх жителів України й у всіх, кого зачепило моє необережне висловлювання в телевізійній передачі «Смак». Повірте, я справді нікого не хотів цим образити, я просто сказав дурницю, не подумавши», — зізнався п. Ургант.
Телеведучий запевнив, що не міг припустити, що озвучений ним у гумористичній програмі жарт спричинить такий резонанс. «Я взагалі ніколи ні про що не кажу серйозно, сказаний мною невдалий жарт може викликати таку гостру реакцію в Україні — країні, яку я дуже люблю», — заявив він.
«Повірте, я зовсім не вкладав у цю дурну фразу того жахливого шовіністичного сенсу, який дехто побачив. І вже тим більше не міг уявити, що ця ситуація може спровокувати міжнародний скандал», — додав Іван Ургант.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply