Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Cанкції обвалили акції й рубль

Автор:

|

Липень 24, 2014

|

Рубрика:

Cанкції обвалили акції й рубль

Рубль продовжує падати

Акції «Роснефти» на відкритті торгів Московської біржі 17 липня обвалились більш ніж на 5 %, а цінні папери «Новатека» подешевшали майже на 7 %. Падіння вартості акцій сталося після того, як влада США розширила список компаній, щодо яких застосовано санкції. До переліку компаній, що підлягатимуть санкціям, потрапили державний нафтовий гігант «Роснефть», фінансовий підрозділ «Газпрому» «Газпромбанк» і потужна газова компанія «Новатек». Запровадження санкцій унеможливлює позики для зазначених компаній в США на термін понад 90 днів, що істотно ускладнить фінансування їхньої середньо- та довготермінової комерційної діяльності.

Протягом одного дня курс євро в Російській Федерації (РФ) зріс більше, ніж на один рубль. На Московській біржі вартість 1 EUR сягнула 47,55 RUR. Одночасно подорожчав на 83 коп. американський долар — до 35,22 RUR. Перший різкий стрибок курсів на Московській біржі було зафіксовано ще 17 червня, о 13.25 (за московським часом): рубль стосовно євро подешевшав на 76 коп. – до 47,27 RUR за 1 EUR. Долар на той самий час подорожчав на 54 копійки — до 34,93 RUR за 1 USD.
Курси основних світових валют в Росії сягнули максимуму за майже два останні[ місяці. Різке послаблення рубля щодо долара спричинене насамперед введенням санкцій США проти Росії.
Водночас, Дмитро Медведєв, прем’єр-міністр РФ, намагається зробити гарну міну за поганої грі. Він заявив про марність санкцій Заходу щодо Росії в контексті розв’язання ситуації в Україні. «Усі ці санкції, на жаль, не допоможуть Україні. Нічим», — заявив він. Також на думку прем’єра РФ, «жодні заходи не здатні завдати непоправних збитків економіці Росії».
«Будь-які санкції — це зло, вони не додають оптимізму ні економіці, ні людям і ніколи не приносять очевидного успіху», — усе ще демонструє браваду колишній президент РФ. Йому вторує російське міністерство закордонних справ (МЗС). Там вважають, що, запроваджуючи санкції проти Росії, США мстяться їй, а Європейський Союз (ЄС) — просто піддався «шантажу» Америки.
«Розмовляти мовою санкцій, якими би не був їхній масштаб, із Росією марно. Ні до чого доброго такий шлях не приведе. Це стосується і зазіхань на активи російських компаній. На тих, хто увірував у власну винятковість і в право диктувати свою волю решті світу, неминуче чекає гірке розчарування», — попереджає МЗС РФ. І це вже не вперше росіяни роблять заяви, які з точністю до навпаки стосуються їх самих. Адже це Путін «увірував у власну винятковість і в право диктувати свою волю решті світу».
Свої санкції проти РФ запроваджує й Україна. Її уряд підтримав «План заходів з реформування вугільної галузі України», який, зокрема, передбачає створення в державі повноцінного ринку вугілля. Про це повідомив Юрій Продан, міністр енергетики та вугільної промисловості. Урядовець також зазначив, що Кабінет Міністрів постановив скоротити на 30 % обсяг поставок газу промисловим споживачам і підприємствам теплокомуненерго в опалювальний сезон 2014/15 рр. Юрій Продан наголосив, що ситуація в енергетичній галузі зараз – непроста. Тому для проходження осінньо-зимового періоду уряд і ухвалив таке рішення. Під час колегії також було схвалено низку інших рішень, серед яких — внесення змін і доповнень до чинних нормативних актів із питань формування та затвердження планового розподілу й постачання природного газу вітчизняним споживачам, сказав п. Продан.
Також Україна повністю припинила співпрацю з РФ у військовій сфері й не виконує жодного контракту з поставки комплектуючих до російської військової техніки. Про це заявила Ірина Геращенко, уповноважена Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях.
Чиновниця додала, що загалом економічна співпраця з РФ зберігається, бо «там працюють наші люди, наш експорт зорієнтований на Росію». Водночас, влада зараз робить усе можливе в пошуку нових ринків для українських товарів, наголосила п. Геращенко.
У цьому контексті вона звернула увагу на «таку надзвичайну практику, коли економічна частина Угоди про асоціацію набула чинності відразу після підписання». «Тобто, сьогодні ринки Європейського Союзу (ЄС) є відкриті для українських товарів, тоді як до листопада український ринок не буде відкритий для європейських», — акцентувала Ірина Геращенко.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply