Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Буде нова анексія?

Автор:

|

Грудень 04, 2014

|

Рубрика:

Буде нова анексія?

Абхазія

Путін і Рауль Хаджимба, глава відірваної від Грузії Абхазії, 24 листопада ц. р. підписали договір про союзництво й стратегічне партнерство. Першими пунктами в договорі значаться кроки, спрямовані на «формування спільного простору оборони та безпеки». Угода передбачає створення протягом року об’єднаного угруповання військ «для відбиття аґресії». Утім, звідки й чию — не сказано.

РФ організує підготовку абхазьких військовослужбовців і оснастить армію «сучасними видами озброєння». Крім того, передбачається передислокація сил і засобів із російсько-абхазького кордону на кордон між Абхазією та Грузією.
«Україна засуджує й не визнає цього документа. Цей крок є черговим свідченням ігнорування Росією міжнародного права, а також свідомою провокацією, спрямованою на дестабілізацію ситуації в чорноморському реґіоні, і становить загрозу для миру та безпеки на всьому європейському просторі», — так відреагував на цю «угоду» Євген Перебийніс, речник Міністерства закордонних справ України. Він зазначив, що Україна, яка зараз потерпає від агресивних дій РФ, підтверджує свою цілковиту підтримку суверенітету й територіальної цілісності Грузії та закликає демократичний світ вжити кроки, щоби не допустити подальшого руйнування Росією системи міжнародної безпеки.
Договір між Росією й Абхазією про створення об’єднаного угруповання військ і спільний контроль абхазько-грузинського кордону — це виклик не Грузії, а всій Європі. Так вважає Володимир Огризко, колишній міністр закордонних справ України. «Нічого нового в таких діях РФ немає: розширення територій за рахунок захоплення чужих — лінія, властива російському мисленню», — каже він.
Тому на Абхазії Росія може й не зупинитися. «РФ зараз перебуває в такому стані, що якщо вона зупиниться, то почне внутрішньо розкладатися. Зникне той стрижень імперіалізму, на якому тримається вся Росія протягом багатьох сторіч», — переконаний дипломат.
Навіть міжнародні санкції не змусять Росію відмовитися від цієї імперської позиції. Проводити політику імперіалізму в ХХІ ст. — самогубство, але РФ усе одно тримає цю лінію, бо така сутність російської держави. «Надія є тільки на те, що санкції прискорять занепад цієї країни, а потім — і її самоліквідацію», — сказав п. Огризко.
Підписання Росією договору з Абхазією в умовах особливого напруження між НАТО та РФ екс-міністр називає таким, що суперечить здоровому глузду. Однак він сумнівається, що анексія частини грузинських територій спровокує НАТО піти на військове вторгнення. «Якщо цього зараз не відбувається в Україні, то навряд чи відбудеться в Грузії», — сумнівається екс-міністр. Відповідь, швидше, лежатиме в площині санкцій.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...