Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

«Антиукраїнський леґіон»

Автор:

|

Липень 31, 2014

|

Рубрика:

«Антиукраїнський леґіон»

Російські найманці

Парламент і Міністерство оборони Росії готують законопроект про легалізацію приватних армій.

Інструмент реалізації
24 липня в німецькому журналі Der Spiegel було нарешті опубліковане повідомлення, яке московські засоби масової інформації поширили ще за тиждень до того. Беньямін Біддер, оглядач гамбурзького видання, довів до відома своїх співвітчизників те, що депутати нижньої палати парламенту Російської Федерації (РФ) — Державної думи — і Міністерство оборони РФ спільно готують законопроект про створення (а насправді — легалізацію) приватних армій, на який спершу ще чекає обговорення.
Але, на думку п. Біддера, «його точно ухвалять, оскільки підтримку Кремля документ уже має», бо, як вважає журналіст, «російський президент Путін убачає в приватних військових компаніях інструмент реалізації національних інтересів без прямого втручання держави». Інакше кажучи, інструмент, тільки ледь-ледь замаскований, для тих противників санкцій щодо Росії, накладених Заходом за її аґресію проти України, котрих у Москві зазвичай називають «нашими корисними ідіотами». Аби ті мали хоч якийсь привід і далі потурати діям Кремля.
Адже цей документ, цитує оглядач німецького журналу положення законопроекту, «передбачає, що військові компанії діятимуть у тих випадках, коли застосування збройних сил РФ буде неможливим через політичні чи юридичні ризики». Причому, зауважив Беньямін Біддер, «автори законопроекту не приховують того, що перші бойові завдання російські легальні найманці виконуватимуть в Україні — нібито «на противагу західним військовим компаніям, які підтримують армію України в боротьбі проти проросійських бойовиків».
Оглядач гамбурзького видання також навів слова тоді ще «спікера парламенту» не визнаної ніким, окрім Південної Осетії, «Донецької народної республіки» (ДНР) Дениса Пушиліна, котрий заявив, що «з інтересом чекає на такі приватні армії», які «можуть стати доброю опорою» для бойовиків.

«Змусили» події на Донбасі
Утім, у самій Росії не приховують того, що мова в законопроекті йде не про створення приватних армій, які Путін уже перекинув в Україну, а про їх легалізацію. У статті «У Росії бойовиків для Донбасу можуть об’єднати в приватні армії», опублікованій у московському інтернет-видання «Газета.RU» ще 14 липня, Олександр Братерський повідомив, що вже восени Держдума може розглянути законопроект про легалізацію приватних військових компаній (ПВК).
Журналіст також поінформував: «Заступник голови комітету Держдуми з оборони Франц Клінцевич заявив раніше, що робота над законопроектом ведеться спільно з Міністерством оборони. Ініціатива прийняття закону про ПВК виникла не сьогодні: відповідний проект до Держдуми намагався внести ще депутат Олексій Митрофанов 2012 року».
Ще цікавіше – те, що ідею схвалив тодішній прем’єр Путін, сказавши, що над цим питанням «можна подумати», і назвав ПВК інструментом реалізації національних інтересів без прямої участі держави. Варто зазначити, що пояснювальна записка (до законопроекту. — Ред.) містить майже дослівну цитату з виступу Путіна 2012-го, коли той згадав про національні інтереси держави. Цілком очевидно, що до теми ПВК Держдуму змусили повернутися події в Україні.
Олександр Братерський також навів пояснення російського військового експерта Анатолія Циганка: «Розглядаються всі варіанти дій, тому потрібен і закон про ПВК, оскільки приватна військова компанія виконує ті дії, на які не може піти армія».
Оглядач інтернет-видання «Газета.RU» додає: «Причому багато військових експертів указує на те, що зараз у Росії існує кілька приватних охоронних структур, які де-факто є ПВК і виконують охоронні функції для російських нафтових компаній, що працюють у потенційно небезпечних реґіонах світу, а також супроводжують російські торгові судна в неспокійних через піратство морях. Але вони не можуть, наприклад, виходити на міжнародний ринок, оскільки не мають офіційного статусу». Зрозуміло, що після легалізації й вони отримають право вдертися на територію України.

У РФ — уже десятки ПВК
Своєю чергою, Омар Узарашвілі, журналіст львівської газети «Високий Замок», повідомив в опублікованій 22 травня статті «Ой, летіли «дикі гуси» до Донбасу»: «У Росії існують десятки ПВК: «Слов’янський корпус», «Феракс», «РСБ-Груп», «Тигр Топ Рент Сек’юриті», «Редут-Антитерор», «Антитерор-Орел» і багато інших. Бійцями приватних армій стали колишні вояки зі спецпідрозділів силових структур. Та «колишніх чекістів», як кажуть, не буває. Усі ці агенти та командос, отримуючи зарплату десь у «Газпромі», виконують і вказівки спецслужб РФ. «Зелених чоловічків» із російських приватних армій торік бачили в Сирії. Один із цих найманців похвалився західному виданню, що отримує за участь у бойових діях 8 тис. USD на тиждень. Де би він заробив такі гроші в Росії? Воюють ці добре навчені диверсійних дій «пси війни» і в східній Україні». Про них розповів і Артем Коропадський у статті «Солдати Путіна — професійні найманці «Газпрому», опублікованій у київському інтернет-журналі «Політика і культура» 15 квітня: «Навряд чи їх можна приписати до регулярної російської армії чи спецпідрозділів. Про це свідчить інша форма, зброя, навіть манера її носити — натовський хват і положення дулом униз. «Зелені чоловічки» – чудово екіпіровані й озброєні, і до того ж для них характерна висока дисципліна. Уся їхня поведінка свідчить про те, що вони виконують окремі завдання, які виключають операції зі захоплення чи терор населення».
Про участь найманців у окупації Криму оглядач київського видання теж згадав: «Якщо би спочатку там були регулярні війська, так званий ексцес виконавця стався би гарантовано раніше. На користь версії про те, що Крим окупували не регулярні частини армії РФ, свідчить і дивний спосіб появи «зелених» по всій території півострова. Скидається на те, що вони приїхали в Крим цілком легально, із громадянськими паспортами. Бо десантні кораблі заполонили цю територію дещо пізніше, у той час коли «вєжлівиє люді» (так їх прозвали в Росії. — Ред.) контролювали й органи влади, і військові частини України. Екіпірувати їх могли на місці. Причому оснащення в них було вражаючим — повні комплекти перспективної екіпіровки «Ратник», яка тільки рік тому почала проходити випробування в Росії, а про її серійне виготовлення ніколи не повідомлялося».

Ядро бандформувань
«Вочевидь, вони складають ядро сепаратистських угруповань у Криму та на сході (зокрема, «ввічливих людей» було помічено в Словянську), — продовжує Артем Коропадський. — В обох випадках вони виконують функції, швидше, підстрахування операцій із захоплення й утримання територій — так би мовити, вирішального силового аргументу, коли підрозділи не втручаються, але дають знати, що будь-якої миті придушать опір».
Усе це свідчить про те, що «ввічливі люди», скоріше за все, є працівниками ПВК, резюмує оглядач київського видання. Тобто, фактично це – найманці, що за гроші виконують роботу, на яку з політичних міркувань і через побоювання ексцесів не посилають армію.
«Наступний пропагандистський крок Кремля легко передбачити, — прогнозує п. Коропадський. — Тільки-но події ввійдуть у фазу бойових дій і аргументи для виправдання вичерпаються, у Москві скажуть, що Росія до цього непричетна, бо ПВК заплатили режим Аксьонова й терористи на сході України».
Однак інтернет-журнал «Політика і культура» пояснює: «Звісно, то буде цілковита брехня, бо сьогодні організувати й оплатити «роботу» ПВК у гарячих точках України може лише одна-дві структури, чи то пак, одна людина. Ще 2011 року Путін підписав розпорядження, що «Газпром» має право утримувати власну приватну охоронну організацію — для безпеки газогонів. А торік Держдума прийняла закон, який дозволяє «Газпрому» та «Транснафті» мати власні озброєні загони.
Фактично обидві компанії мали змогу легально формувати свої ПВК від 2011 року. Нагадаємо, що «Газпром» і «Транснафта» володіють колосальними ресурсами для організації хоч десяти ПВК. До того ж, часу, як і людського матеріалу, в Росії було достатньо, щоби сформувати повноцінні корпоративні армії.
І нарешті, врахуйте те, що Путін контролює «Газпром». А тому без перебільшення можна сказати, що він має у своєму розпорядженні власну приватну армію, котра, до речі, цілком здатна виконувати завдання, над якими працювали в Криму «ввічливі люди».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply