Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 16, 2019

Анексія Криму коштувала 179 мільярдів

Автор:

|

Квітень 24, 2014

|

Рубрика:

Анексія Криму коштувала 179 мільярдів

doc6e

Приєднання Криму коштувало російському ринку 179 млрд USD. Ця сума складається з відтоку капіталу обсягом 33,5 млрд USD, падіння капіталізації російських компаній на 82,7 млрд USD на батьківщині й на 62,8 млрд USD у Лондоні. Сумою 33,5 млрд USD оцінює відтік капіталу з РФ за березень ц. р. Центр розвитку науково-дослідного університету «Вища школа економіки» (25,4 млрд USD, витрачених у березні Центробанком Росії на підтримку курсу рубля, плюс позитивне сальдо рахунку поточних операцій – 8,1 млрд USD). Більший відтік капіталу з РФ був тільки у жовтні та грудні 2008-го — 54 млрд USD і 45 млрд USD, відповідно.

Ще 82,7 млрд USD утратив російський ринок акцій. Саме на стільки за перші два тижні березня знизилася капіталізація компаній, папери яких входять у індекс ММВБ (індекс знизився на 14,35 %), підрахували експерти групи «Альфа-Капітал».
Індекс RDX, у який входять розписки російських компаній, що торгуються на Лондонській біржі, просів за цей же час майже на 13 %, що в грошовому еквіваленті означає збитки розміром 62,8 млрд USD. «Падіння капіталізації ринку — це справді реакція ринку на українські події. Однак говорити, що відтік капіталу спровокований лише приєднанням Криму, не можна», — розповів Олег Кузьмін, економіст «Ренесанс Капіталу». За розрахунками його інвестдому, відтік капіталу за І квартал становив більш ніж 60 млрд USD, близько 30 млрд USD із яких — за березень ц. р. «Вважаю, що без кримських подій відтік був би на рівні 40 млрд USD за І квартал», — додає п. Кузьмін.
При ескалації конфлікту на сході України на російські ринки чинитиметься тиск, погоджується Володимир, Осаковський головний економіст BofA Merrill Lynch. «Протистояння спонукає інвесторів повернутися до міркувань про можливі санкції проти Росії», — вважає він.

До слова
Географія протистояння «Роспотребнадзора» з іншим світом стрімко розширюється. 8 квітня російські чиновники оголосили про заборону на поставки замороженої яловичини з Австралії й готової м’ясної продукції з Польщі та Литви. Під санкції може потрапити й Молдова. Одночасно було заборонено ввезення на російську територію молочної продукції шести українських підприємств. В Україні ж триває бойкот російських товарів, покупці в крамницях ігнорують продукти зі штрих-кодом «46», що належить РФ, оскільки «не хочуть підтримувати виробників країни-аґресора». За два тижні обсяги продажів російських товарів в Україні впали на 40 %. Микола Харитонов, доцент кафедри агроекономіки Московського державного університету, прогнозує, що через загострення ситуації в східних областях України можна очікувати подальшого погіршення становища. Існує небезпека, що до заборони на ввіз російських продуктів можуть долучитися й європейські країни, застерігає він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...