Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

20 тис. солдатів чи 70 тис.: нові подробиці окупації АРК

Автор:

|

Квітень 26, 2018

|

Рубрика:

20 тис. солдатів чи 70 тис.: нові подробиці окупації АРК

Нові докази участі в окупації Автономної Республіки Крим (АРК) більш ніж тисячі російських військовиків із конкретними прізвищами, званнями, посадами і номерами частин опублікувала міжнародна інформаційна спільнота InformNapalm (волонтерський проект із інформування широкої аудиторії про російсько-терористичну аґресію проти України. — Ред.). Вихідну інформацію здобули активісти організації «Український кіберальянс», котрим вдалося зламати частину масиву даних Міністерства оборони Російської Федерації (РФ). Зі свого боку, InformNapalm перевірив дані методом розвідки з відкритих джерел (Open source intelligence). А Головне управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони (МО) України повідомило «Радіо Донбас.Реалії», що військові частини, які 2014 року захоплювали АРК, зараз воюють на Донбасі

Сухі пайки як доказ аґресії
Представникам «Українського кіберальянсу» вдалося отримати в своє розпорядження документи з електронної пошти Олександра Попова, начальника продовольчої служби тилу військової частини Збройних сил (ЗС) РФ № 27777, це 18-та окрема мотострілецька бригада (ОМСБ), пункт постійної дислокації — Чеченська республіка, РФ. «Здавалося б, обидва документи стосуються цілком невинної теми — забезпечення харчування військовослужбовців. Однак усе не так просто, як може здатися на перший погляд. Документи були оформлені 6 та 14 березня 2014-го. Це — виписки з наказу, щоб видати більш ніж 1 тис. військовим сухих пайків на 11 діб для «виконання бойового завдання». Виникає природне запитання — яке бойове завдання виконуватимуть майже 1 100 осіб, 202 із котрих входять до батальйону спецпризначення? РФ, начебто, ні з ким офіційно не воювала в березні 2014 року, принаймні, за твердженнями самої РФ. Проте, обидва інтервали чудово вкладаються в дати проведення операції зі захоплення АРК», — розповів Михайло Макарук, спікер InformNapalm.
Саме сухпайки й стали початком розслідування. Активістам міжнародної інформаційної спільноти вдалося встановити 1 097 прізвищ російських військовослужбовців, котрі їх отримували. В Інтернеті знайшли їхні листи та світлини. Вояки з РФ з гордістю фотографувалися при завантаженні на пороми та десантні кораблі, а потім — на тлі військової техніки в АРК. Усі світлини об’єднувало наступне: військовослужбовці одягнені в нестатутну форму без знаків розпізнавання; на багатьох фото вони тримають у руках автоматичну зброю; світлини одного і того ж порому або корабля присутні в профілях цілої групи військовослужбовців, причому на кількох фото вони зняті групами; солдати тепло одягнені, що виключає можливість зйомки влітку.
Ці, та безліч інших деталей (бортові номери техніки, дати, відео в YouTube), як зазначають в InformNapalm, доводять участь конкретних офіцерів і солдатів 18-ї мотострілецької бригади ЗС РФ у захопленні АРК. Ці документи активісти планують передати до Міністерства юстиції України для складання обвинувального акта «Україна проти РФ», а також до міжнародних організацій.

Із Криму — на Донбас
Участь 18-ї ОМСБ в окупації АРК підтверджує і ГУР. Також, за даними української розвідки, в захопленні півострова брали участь майже всі підрозділи Південного військового округу РФ, повідомив Вадим Скібіцький, представник ГУР. «Захоплення АРК можна умовно розділити на три етапи. В першому брали участь підрозділи спецпризначення за підтримки бригади морської піхоти № 810, яка на той момент дислокувалася в АРК. На другому етапі з території РФ за допомогою транспортної авіації, поромів і десантних кораблів були додатково перекинуті близько 7 тис. військовослужбовців. Загалом в окупації АРК брало участь близько 20-х військових частин і підрозділів: повітрянодесантні війська, мотострілецькі й артилерійські підрозділи, війська протиповітряної оборони. Це були практично всі бригади спецпризначення, батальйони 7-ї, 76-ї повітрянодесантних дивізій, 31-ша десантно-штурмова бригада, морська піхота Каспійської флотилії», — повідомив п. Скібіцький «Радіо Донбас.Реалії».
Водночас, за даними української розвідки, майже всі військові частини, які захоплювали АРК, встигли повоювати і на Донбасі. В Південному військовому окрузі РФ була спеціально створена 8-ма армія, яка займалася й досі займається тим, що відправляє військових і бойову техніку на схід України. За даними ГУР, різноманітні комісії з цієї армії зараз дуже активно перевіряють стан справ у так званих першому та другому армійських корпусах терористичних організацій «Донецька народна республіка» та «Луганська народна республіка» відповідно.
«Лише на командних посадах на Донбасі зараз перебуває 750 російських офіцерів, не беручи до уваги солдатів і найманців. Начальники «корпусів», їхні заступники і навіть командири взводів, там де потрібна хоч найменша кваліфікація (наприклад зв’язок), це все офіцери РФ», — повідомили в ГУР.

Путін традиційно бреше
Перелік військових частин ЗС РФ, які анексували АРК, на основі відкритих джерел склав ще 2015-го проект StopTerror (суспільний некомерційний проект, що займається вивченням гібридної війни в Україні, більшість учасників якого є вихідцями з Донбасу. — Ред.). Мова про 106-ту гвардійську Тульську дивізію, 31-шу окрему гвардійську десантно-штурмову бригаду, 23-ту гвардійську мотострілецьку бригаду, 74-ту ОМСБ, 15-ту окрему гвардійську мотострілецьку бригаду миротворчих сил РФ і військову частину № 90600, військовослужбовці яких раніше брали участь у збройних конфліктах у Південній Осетії й Абхазії.
Хоча сам Путін досі переконує, що анексія була проведена виключно силами вже дислокованих в АРК частин ЗС РФ. «Навіть не довелося скористатися дозволом Ради Федерації на введення наших військ в Україну. Тому що, згідно з відповідною міждержавною угодою, на нашій військовій базі в АРК ми мали право тримати 20 тис. осіб. Оскільки ми не перевищили кількість особового складу нашої бази в АРК, то нічого й не порушили», — заявив Путін у пропагандистському фільмі Андрія Кондрашова «Крим. Шлях на батьківщину».
Натомість українська розвідка наполягає на значно більшому числі — принаймні, 70 тис. військовиків РФ. Як не дивно, мимохідь підловив Путіна на брехні Ігор Касатонов, екс-командувач Чорноморського флоту РФ, тепер — у відставці, котрий кілька разів у прямих ефірах на пропагандистських телеканалах РФ заявляв, що підрозділи ЗС РФ разом із бойовою технікою перекидалися в АРК з Новоросійська з використанням десантних кораблів, поромів і військово-транспортних літаків. Можливо, за довгий язик адмірал Касатонов й опинився у відставці?

Ігор Берчак

До теми
За інформацією народного депутата України Мустафи Джемілєва, на території окупованого Криму РФ розмістила шість ядерних боєголовок. Про це у своїй статті для «Дзеркала тижня» пише Тетяна Вербицька, прес-секретар Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки. «В першу чергу, це грубе порушення Будапештського меморандуму, оскільки юридично АРК — територія України. Ми як неядерна держава знову стали ядерною. Я звертався в Міністерство закордонних справ, з багатьма депутатами розмовляв про те, що нам необхідне сприяння МАГАТЕ. Адже загроза нависла не тільки над Україною, але і над всім Чорноморським басейном», — прокоментував ситуацію лідер кримськотатарського народу.
Як наголошує «Дзеркало тижня», інформація про розміщення ядерних боєголовок у АРК наразі не підтверджується професійними джерелами. Втім, ті ж джерела повідомляють про те, що після окупації АРК у колишньому радянському сховищі ядерної зброї в м. Феодосія, занедбаному в 1990-х рр., була виставлена посилена охорона, та було зафіксоване масштабне відновлення об’єкта.
Нагадаємо, що інформація про посилену мілітаризацію півострова з’явилася майже одразу після його окупації. Зокрема, стало відомо, що РФ активно відновлює радянську мережу радіолокаційних станцій на вершинах пагорбів південного узбережжя АРК. Ці станції є ідеальною точкою для спостереження за усією акваторією Чорного моря, а також за територіями сусідніх країн-членів НАТО: Туреччини, Болгарії та Румунії. На повноцінну військову авіабазу перетворився й колишній цивільний аеропорт Бельбек. Крім цього, відновлені ще два летовища — у Новофедорівці (прибережному селищі на північ від Севастополю), де базуються винищувачі Су-30 та фронтові бомбардувальники Су-24, та в Джанкої, розташованому лише за 40 км від адміністративного кордону, що відділяє АРК від материкової України.
Проте найбільше НАТО турбує розміщення в АРК новітніх ракетних комплексів С-500 «Тріумфатор», які здатні вражати цілі на висотах від 185 до 200 км, що дозволяє їм збивати міжконтинентальні балістичні ракети та навіть супутники. Максимальна дальність — 600 км, комплекси можуть одночасно обстрілювати до десяти цілей. «Тріумфатор» озброєний протиракетами 77Н6-Н, які літають із гіперзвукової швидкістю 5-7 км на секунду, що дозволяє їм здійснювати перехоплення надзвукових крилатих ракет супротивника. Звісно, подібні тактико-технічні дані означають, що дислоковані в АРК С-500 здатні повністю перекрити акваторію Чорного моря та за потреби закрити небо над Балканами та Туреччиною.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply