Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 22, 2019

Рассмусен передав пост Столтенберґу

Автор:

|

Жовтень 09, 2014

|

Рубрика:

Рассмусен передав пост Столтенберґу
Єнс Столтенберґ

Єнс Столтенберґ

Єнс Столтенберґ 1 жовтня ц. р. приступив до виконання обов’язків Генерального секретаря НАТО. 28 країн -членів НАТО обрало на цю посаду колишнього прем’єр-міністра Норвегії ще в березні ц. р. Термін дії повноважень його попередника данця Андерса Фоґа Расмуссена минув у вівторок. Він очолював Альянс впродовж п’яти років і двох місяців. Єнс Столтенберґ керував урядом Норвегії в 2000-2001 рр. і 2005-2013 рр.

Наприкінці вересня ц. р. новий генсек НАТО заявив, що після офіційного вступу на посаду головним пріоритетом для нього стане вирішення ситуації в Україні. Норвезький політик наголосив на важливості українського питання для Альянсу. «На серйозність сформованої в Україні ситуації вказує той факт, що військова сила застосовується для зміни кордонів держав. Україна є партнером НАТО й, крім того, межує з державами – членами НАТО», — заявив п. Столтенберґ.
«РФ зберігає здатність дестабілізувати ситуацію в Україні. І, як і раніше, порушує міжнародне право, — сказав генсек. — Криза в Україні, що сталася внаслідок військової інтервенції Росії, є серйозною проблемою для євроатлантичної безпеки. НАТО не прагне до конфронтації з Росією. Але ми не можемо й не підемо на компроміс у принципах, на яких ґрунтується наш Альянс, а також безпека у Європі та Північній Америці».
Єнс Столтенберґ розповів про своє бачення ключової мети Альянсу. «Найважливішим завданням НАТО є захист та оборона наших народів від нападу. Ми будемо захищати наших союзників. Тому нам потрібен сильний Альянс», — наголосив він, додавши, що ця сила повинна проявлятися у двох напрямках — політичному та військовому.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...