Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 18, 2021

Радник Ромні лобіює інтереси «донецьких»

Автор:

|

Липень 26, 2012

|

Рубрика:

Радник Ромні лобіює інтереси «донецьких»

Елі Лейк, оглядач The Daily Beast, виявив інформацію, що кидає тінь на Мітта Ромні, кандидата в президенти США від Республіканської партії. Згідно з офіційними документами, Він Вебер (на фото), один із його ключових радників, знайшов собі «підробіток» — «наводити лиск на репутацію» Вік­тора Януковича, якого міжнародні правозахисні організації й уряди країн Європи звинувачують у корупції, незаконних арештах опозиціонерів і «сповзанні в авторитаризм, що викликає асоціації з путінською Росією».

«Згідно з анкетою, поданою в травні, відповідно до закону про відкритість лобіювання, колишній конґресмен від Міннесоти й спеціальний радник п. Ромні Він Вебер зареєстрований лобістом брюссельської організації під назвою «Європейський центр сучасної України», — пояснює п. Лейк. Судячи зі сайту організації, її місія полягає в тому, щоби домогтися укладення всеосяжної угоди про торгівлю з Європейським Союзом (ЄС) і зміцнити відносини зі Сполученими Штатами Америки. Засновником і президентом є Леонід Кожара, високопоставлений парламентарій від української провладної Партії реґіонів.

Оскільки радники зазвичай працюють у виборчих штабах на добровільних засадах, багато хто з них заробляє на життя лобістською діяльністю. У випадку з п. Вебером прикметно те, що «він може виявитися бенефіціаром уряду, який, як кажуть критики, відступає від ідеалів демократичної революції».

Під час своєї передвиборної кампанії п. Ромні неодноразово критикував Росію, обіцяв «рішуче виступати проти авторитарних кроків російського уряду». Президент Янукович же відомий тим, що подеколи «шукає зближення з Володимиром Путіним, навіть якщо одночасно намагається привернути до себе Захід». На етапі праймеріз Він Вебер працював на іншого кандидата — Тіма Поленті, а в серпні, коли той вибув із гонки, заявив про підтримку Мітта Ромні. У Вашинґтоні він створив собі репутацію «ефективного лобіста». Крім того, у минулому п. Вебер очолював Національний фонд за демократію — організацію, яка видає ґранти демократичним громадським організаціям України.

Одним із напрямків діяльності центру, якщо вірити інформації, розміщеній на його сайті, є «інформування американського уряду, впливових персон, осіб, що ухвалюють рішення в політичній сфері, а також громадянського суспільства з акцентом на реформи, що проводяться в Україні у зв’язку з її прагненням стати цілком поверненою до Заходу демократією». Девід Кремер, президент міжнародної організації Freedom House, висловив думку, що Європейський центр сучасної України неправильно визначив пріоритетні завдання. Щоби покращити стосунки зі США, вважає він, українській державі «потрібно покласти край вибірковим переслідуванням і арештам опозиціонерів, сумлінно взятися за розв’язання проблеми корупції та кумівства, збагачення людей із клану Януковича та подбати про те, аби жовтневі парламентські вибори пройшли перевірку на чесність і справедливість». «Якщо не буде проґресу в цих сферах, майбутнє американсько-українських взаємин виглядає не надто оптимістичним», — констатував Девід Кремер.

Ні п. Вебер, ні інші представники передвиборчого штабу п. Ромні не коментують цієї ситуації. Через це й досі не відомо, чи був штаб Мітта Ромні поінформований про побічні заняття Віна Вебера. Люсі-Клер Сандерс, прес-секретар лобістської фірми Mercury/Clark & Weinstock, партнером у якій є п. Вебер, заявила, що Партія реґіонів не надає центру «прямої чи непрямої фінансової підтримки; водночас вони поділяють розуміння того, що подальша інтеґрація й орієнтація на Захід входять до кола інтересів України в довготерміновій перспективі». Пані Сандерс також сказала, що засновниками центру є українські бізнесмени, але відмовилася назвати їхні імена. А пан Кожара, за її словами, із травня «виконує переважно наглядові функції»

Daily Beast

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply