Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 7, 2020

Провідні держави світу відреагували на рішення КСУ

Автор:

|

Березень 04, 2019

|

Рубрика:

Провідні держави світу відреагували на рішення КСУ

Цілком прогнозована реакція Заходу  на  рішення Конституційного суду України щодо незаконного збагачення з’явилася у мережі Twiter сьогодні у формі спільної заяви G7 та Світового банку.

“Це послабило вплив всієї антикорупційної архітектури, включно з Вищим антикорупційним судом, який незабаром має бути створений і, як очікувалося, мав винести рішення щодо значної кількості справ про незаконне збагачення, а також вплинуло на спроможність Національного антикорупційного бюро розслідувати корупцію у вищих ешелонах влади. Поточні розслідування та кримінальне переслідування за незаконне збагачення давали надію на притягнення до відповідальності тих, хто скористався своїм службовим становищем для особистого збагачення”, – наголосили автори заяви.

Вони нагадали, що ще  2010 року понад 40 країн визнали незаконне збагачення кримінальним злочином, і кількість таких країн щороку збільшується. Суди в усьому світі визнали, що покарання за незаконне збагачення – це потужний інструмент у боротьбі з корупцією, який водночас зберігає повагу до основних прав людини та конституційних принципів.

“G7 та Світовий банк закликають українську владу активізувати свої зусилля для забезпечення ефективності антикорупційних правових інструментів та інституцій, включно з відновленням кримінальної відповідальності за незаконне збагачення відповідно до принципів ООН, ОЕСР та ЄСПЛ, а також знайти спосіб продовжити десятки розслідувань та кримінальних переслідувань, завершення яких було поставлено під загрозу цією постановою”, – йдеться у завершальній частині заяви. Як відомо, 26 лютого КСУ визнав неконституційною ст. 368-2 ККУ, яка передбачала притягнення до кримінальної відповідальності чиновників за незаконне збагачення, зокрема, передбачала покарання у вигляді позбавлення волі на термін до двох років за набуття чиновником активів, не підтверджених офіційними доходами. Ті самі діяння, вчинені службовцем, який займає відповідальне становище, каралися позбавленням волі на строк від 2 до 5 років, а службовцем з особливо відповідальним становищем – позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.. Конституційний суд пояснив, що статтю про незаконне збагачення скасували, бо вона порушує статтю 62 Конституції України про презумпцію невинуватості.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply