Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

ООН знову стурбована

Автор:

|

Вересень 04, 2014

|

Рубрика:

ООН знову стурбована
Саманта Павер

Саманта Павер

Біля українського кордону зосереджено найзначнішу за весь час конфлікту на Донбасі кількість російських сил. Про це повідомила Саманта Павер, постійний представник США, на засіданні Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй (ООН) 28 серпня ц. р. «Російські сили вздовж кордону – найчисленніші з моменту початку розгортання конфлікту наприкінці травня. Значна кількість військових літаків, гвинтокрилів і безпілотних літальних апаратів РФ постійно порушує повітряний простір України», — сказала дипломат.

Представник Австралії й собі висловив стурбованість. «Зараз уже є неспростовні дані про те, що чимала частина військ РФ, танків, бойових машин піхоти (БМП) та іншої бойової техніки перебуває на території України. Є достовірна інформація, що російські солдати, котрі мають важку бойову техніку, діють усередині України», — сказав він. Дипломат зазначив, що більша частина військової техніки, оборонні системи, артилерія, танки, БМП передаються сепаратистам.
А Марк Лаялл Ґрант, постійний представник Великої Британії, заявив, що без прямої участі РФ конфлікту на Донбасі не було би зовсім. «Росія намагається стверджувати, що не є безпосередньою учасницею цього конфлікту. Цього конфлікту не існувало би взагалі без прямої російської підтримки сепаратистів. Путін казав, що хоче знайти мирний вихід із цієї ситуації. Ці слова нічого не варті на тлі закономірної ескалації участі російських військових у конфлікті в Україні. Порушення міжнародного права й Статуту ООН — цинічне, воно суперечить обов’язкам РФ. Як Рада безпеки ми закликаємо Росію негайно вивести свої війська з території України, припинити постачання зброєю сепаратистів і сприяти політичному врегулюванню кризи», — сказав п. Ґрант.
Джеффрі Фелтман, заступник Генерального секретаря ООН, зазначив своєю чергою, що організація поки що не має змоги підтвердити з незалежних джерел інформацію про наявність російських військовиків в Україні. «Ми не можемо ігнорувати тривожні повідомлення про участь російських військ у цій новій хвилі ескалації. Якщо це підтвердиться, то це буде порушенням міжнародного права і Статуту ООН», — констатував дипломат.
Створена після Першої світової війни Ліґа націй виявилася неспроможною зупинити нову війну й тому припинила своє існування. Створена після Другої світової війни ООН, на жаль, виявляє таку ж імпотенцію, як і попереднє світове об’єднання, бо не може нічого протиставити відкритій аґресії наступниці СРСР — РФ. Російськомовні українці вже охрестили ООН «Организацией обеспокоенных наций» (стурбованих націй).

Діяльність ООН щодо зупинення війн
Успіхи: припинення війни в Конґо (1964), між Іраном і Іраком (1988), у Сальвадорі (1992) і Гватемалі (1996). Досягнення миру в Мозамбіку (1994), Тиморі-Лешті (2002) і Сьєрра-Леоне (2005).
Невдачі: місія вСомалі завершилася провалом (1993), «блакитні каски» не змогли зупинити ґеноцид у Руанді та кровопролиття в Конго (1994), не вдалося впоратися з насильством на Балканах (1991–2001) і на Близькому Сході (2014).

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply