Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

НАТО пропонує участь у «розумній обороні»

Автор:

|

Липень 19, 2012

|

Рубрика:

НАТО пропонує участь  у «розумній обороні»

Андерс Фоґ Расмуссен, генеральний секретар НАТО, повідомив, що країни — партнери НАТО, у тому числі Україну, запрошено до участі в реалізації так званої розумної оборони Альянсу. При цьому високопосадовець нагадав, що відповідне рішення було ухвалене на саміті НАТО в Чикаґо.

«У дуже чітких формулюваннях ми сказали, що готові співпрацювати з партнерами, коли йдеться про розвиток військового потенціалу. У цьому й полягає суть концепції «розумної оборони», коли від суто національних рішень ми спільно маємо намір прийти до багатонаціональних проектів. Ми впевнені, що, допомагаючи одне одному, можемо ефективніше використовувати ресурси. Це включає в себе й партнерів», — заявив генсек НАТО.

Крім того, за його словами, за таким же принципом розвивається ініціатива взаємопов’язаних сил. Посадовець уточнив, що ця ініціатива передбачає проведення спільних тренувань, навчань, «зробити так, аби наші військовики фактично могли працювати разом».

«У ситуації, коли країна-партнер скеровує своїх військовослужбовців на міжнародні операції, які здійснюються під керівництвом НАТО, важливо, щоби наші війська й техніка могли ефективно працювати разом. Ми також запросили партнерів до участі в цій діяльності», — зазначив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу.

Андерс Фоґ Расмуссен нагадав, що під час саміту НАТО в Чикаґо союзники схвалили перший крок із розвитку системи ПРО НАТО, «який ми називаємо тимчасовими можливостями». «Ми щойно розпочали цей процес, і ця система буде створена для того, щоби захистити все населення в європейських країнах НАТО», — констатував п. Расмуссен. Відповідаючи на запитання про можливість для України взяти участь у цьому проекті, генсек НАТО знову підтвердив, що Альянс готовий «до того, щоб залучати треті країни, якщо вони цього захочуть». Андерс Фоґ Расмуссен також заявив, що двері у НАТО залишаються відчиненими для України.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply