Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 22, 2019

Найбільші імпортери зброї

Автор:

|

Березень 22, 2012

|

Рубрика:

Найбільші імпортери зброї

Індія очолила список найкрупніших у світі імпортерів зброї за період з 2007 до 2011 рр. Такі дані містить доповідь про постачання військової техніки державами, оприлюднена Стокгольмським міжнародним інститутом дослідження проблем миру (SIPRI)19 березня.

На частку Індії, за оцінками SIPRI, припадає 10 % від усього світового імпорту зброї. До найбільш значущих поставок озброєнь до Індії в 2007—2011 рр., зазначається в доповіді, входить купівля нею 120 винищувачів Су-30МК і палубних винищувачів МіГ-29К у Російській Федерації (РФ), а також 20 винищувачів-бомбардувальників Jaguar — у Великій Британії.

Друге місце в переліку найбільших у світі імпортерів зброї посіла Південна Корея, яка охопила 6 % усього світового імпорту. За нею йдуть Китай і Пакистан (по 5 %) і Сінґапур (4 %). Загалом на частку п’яти лідерів припадає 30 % від усього світового імпорту зброї.

У цілому, наголошується в доповіді SIPRI, країни Азії й Океанії є абсолютними світовими лідерами з імпорту озброєнь. З 2007 до 2011 рр. на частку цього реґіону припали 44 % усієї законно проданої у світі зброї. Серед країн, які найрізкіше збільшили імпорт озброєнь за звітний період, у доповіді SIPRI згадується Сирія, чиї закупівлі зброї зросли у 2002—2011 рр. на 580 %. 72 % імпорту озброєнь до Сирії, за даними SIPRI, здійснено з РФ, 19 % забезпечує Білорусь, 9 % — Іран.

Список країн-лідерів з експорту зброї очолили Сполучені Штати Америки. Друге місце посіла Росія. До п’ятірки найбільших експортерів озброєнь також увійшли Німеччина, Франція та Велика Британія. Шосте місце зайняла Китайська Народна Республіка (КНР). Досягти такого результату, наголошується в документі, КНР удалося, головним чином, завдяки великим поставкам зброї в Пакистан. У 2006—2007 рр. експерти SIPRI називали КНР найбільшим імпортером озброєнь на планеті. У торішній доповіді інституту КНР мала другу позицію в списку світових імпортерів зброї.

Доповідь про постачання військової техніки державами є складовою частиною щорічного видання SIPRI Yearbook, яке буде представлено в червні цьогоріч. Раніше інститут опублікував рейтинґ найбільших виробників продукції військового призначення, який також увійде до SIPRI Yearbook-2012. Діяльність Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, заснованого 1966 року, на 50 % фінансує уряд Швеції.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...