Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 21, 2020

На РБ ООН, скликаному Росією, її ж дії й засудили

Автор:

|

Травень 08, 2014

|

Рубрика:

Віталій Чуркін і Саманта Павер

Скандалом завершилося 2 травня засідання Ради безпеки (РБ) Організації Об’єднаних Націй (ООН) стосовно загострення ситуації в Україні. Останньою подією заходу став обмін критичними репліками представників США Саманти Павер і Російської Федерації (РФ) Віталія Чуркіна.

Абсолютна більшість членів РБ від різних країн світу виступила зі словами підтримки антитерористичної операції, яку проводить Україна на своїй території. Лише Китайська Народна Республіка (КНР) дипломатично обмежилася нейтральною заявою. Представник цієї країни наголосив, що КНР «глибоко стурбована» ситуацією в Україні, і додав, що Пекін хотів би бачити «політичне врегулювання на основі діалогу, а не конфронтації».
Українська держава подякувала світовій спільноті за підтримку й адекватний аналіз ситуації. «Ми офіційно заявляємо про те, що ніяких танків, ніяких ракет не використали проти цивільного населення. Російські заяви про участь неурядових збройних груп у антитерористичній операції (АТО) суперечать дійсності. Абсолютно цинічне та фальшиве й твердження РФ про те, що були англомовні іноземці. Ми офіційно заявляємо, що єдині іноземні військові в східній Україні — це російські диверсанти та найманці», — наголосив Олександр Павліченко, представник України в дискусії.
Він наголосив, що Україна залишається прихильною до реалізації Женевських домовленостей від 17 квітня ц. р. і прагне провести вільні й справедливі вибори 25 травня. «Ми не сприймаємо спроби Росії звинуватити уряд України в невиконанні вимог Женевської угоди й заявляємо, що, незважаючи на численні заклики міжнародного співтовариства, Російська Федерація не робила зусиль із деескалації напруги та реалізації Женевських домовленостей», — зазначив п. Павліченко.
Замість цього, підкреслив український представник, «Росія рішуче підтримує незаконні угруповання бойовиків, що діють у східних реґіонах України та піддають небезпеці цивільне населення, захоплюють заручників і створюють атмосферу терору й насильства».
Олександр Павліченко акцентував також на тому, що головним пріоритетом для українського уряду є безпека й захист прав і фундаментальних свобод усього населення України. «Тому мета АТО, активна фаза якої була відновлена в Слов’янську, полягає в ізоляції незаконних бойовиків від цивільного населення міста», — резюмував дипломат.
Із критикою керівництва України виступила лише РФ. Наприкінці засідання Віталій Чуркін зажадав додаткового слова. У ньому дипломат знову розкритикував дії Києва та позицію США, а також наголосив на тому, що Росія «не відмовлялася» від виконання домовленостей від 21 лютого (угода в Києві між Януковичем, тодішньою опозицією та західними посланцями, котру представник Москви не побажав підписувати. — Ред.) і 17 квітня (угода в Женеві стосовно деескалації конфлікту в Україні між Києвом, Брюсселем, Вашингтоном і Москвою. — Ред.). При цьому росіянин закликав РБ ООН підтримати положення Женевської угоди й вимагати її виконання «в повному обсязі», особливо підкресливши, що має на увазі «негайне припинення насильства, у тому числі Збройними силами України (ЗСУ)».
У відповідь на критику представник США заявила, що з боку РФ укотре використовується брехня. Саманта Павер нагадала, що Вашинґтон виступав з осудом силових дій і захоплення приміщень майданівцями під час акцій протесту в Києві цієї зими, хоча п. Чуркін стверджував, що такого факту не було. Американка вказала дату цієї заяви США та зажадала від опонента спростування його брехливих слів. Крім того, дипломат звернула увагу на те, що Росія була єдиною стороною перемовин, яка відмовилася підписувати угоди 21 лютого ц. р., до яких Кремль постійно апелює останнім часом. Тому, на думку п. Павер, Росія не має права вимагати їх виконання, бо воно є справою тих, хто підписував домовленості.
Також представник США розкритикувала тези росіян про застосування ЗСУ до мирних мешканців на Донбасі. «У них форма, як у ваших солдатів. Звідки вони взяли зброю, за допомогою якої можна збивати гвинтокрили?» — іронічно запитала Саманта Пауер.
Після цього Віталій Чуркін утретє попросив слова й заявив про те, що «брехня не обов’язково є спотворенням фактів, але вибірковим представленням своєї позиції». Він пояснив, що заява американців, на яку посилалася п. Павер, усе одно не засуджувала дії опонентів Януковича, котрі зрештою «скинули законну владу». Слів вибачення за брехню так і не пролунало. Натомість п. Чуркін підтвердив серйозність наміру відновити актуальність положень угоди, досягнутої в Женеві, закликавши РБ ООН спільною заявою схвалити ці домовленості як обов’язкові для виконання. Рада безпеки ООН доручила секретаріату опрацювати це питання до наступного засідання, після чого дискусію було оголошено закритою.

Євген Клен

До слова
Наприкінці квітня ц. р. Павло Дуров, засновник найпопулярнішої російської соціальної мережі «ВКонтакте», еміґрував із Росії, заявивши, що не має наміру повертатися назад. За його словами, у РФ неможливо провадити бізнес, а після відмови співпрацювати з владою та спецслужбами остерігається переслідувань. Він указав сім причин, чому повернення на батьківщину для нього є «позбавлене сенсу». Першою причиною є відсутність відкритих судів і виборності суддів населенням. На другому місці — надмір законів, які суперечать один одному, що стимулює корупцію та сповільнює економічне зростання. П. Дуров також наполягає на розподілі державних посад на основі прозорих механізмів, а не за призначенням влади.
Крім того, він вважає, що для диверсифікованості економіки та залучення інвестицій РФ необхідно знизити соціальний податок, скасувати податок на додану вартість і встановити максимальні федеральні податки на сировинний сектор.
На шостому й сьомому місцях у списку засновника «Вконтакте» — «скасування феодальних пережитків» і «дестандартизація системи освіти». Ідеться про необхідність скасування військової повинності, інституту прописки та необхідності оформлення спеціального паспорта для закордонних поїздок. Система освіти повинна бути гнучкою, передбачати наявність експериментальних шкіл і нестандартних програм, стверджує Павло Дуров.
Даля Ґрібаускайте, президент Литви, запросила п. Дурова в Європу. Про це вона написала на своїй сторінці у Twitter. «Для Павла Дурова, творця найбільшої російської соціальної мережі, немає місця в його країні. Але в Литві та Європі для нього відчинені двері», — зазначила вона.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply