Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 18, 2019

Венесуела припиняє відносини зі США

Автор:

|

Березень 28, 2013

|

Рубрика:

Венесуела припиняє відносини зі США

Венесуела перервала всі неофіційні контакти зі США, з огляду на коментарі Держдепартаменту з приводу майбутніх виборів венесуельського президента. Як заявив Еліас Хауа, міністр закордонних справ Венесуели, причиною такого рішення стали висловлювання Роберти Якобсон, заступника держсекретаря США з питань Латинської Америки.

«З урахуванням останніх висловлювань п. Якобсон ми зрозуміли, що немає сенсу втрачати наш час», — сказав п. Хауа. Він уточнив, що стандартні дипломатичні канали зв’язку між двома країнами, такі як консульські відносини, буде збережено. Нагадаємо, що Роберта Якобсон заявляла, що жителі Венесуели заслуговують на відкриті, чесні вибори, «а також на вільну пресу, чого не спостерігається останніми роками».
11 березня стало відомо про висилку з Нью-Йорка двох працівників венесуельського посольства. Як пояснили в Держдепартаменті, це – відповідна реакція на дії влади Венесуели: 5 березня з Каракаса вислали двох американських військових аташе, запідозрених у спробі організувати військовий переворот проти Уґо Чавеса. Незадовго до своєї смерті, у лютому 2013 року, п. Чавес порушив питання про нормалізацію дипломатичних відносин зі США. У Венесуелі немає посла США від 2010 року, коли Уґо Чавес відмовився затвердити на цю посаду кандидатуру, запропоновану американцями. Невдовзі після цього США анулювали візу посла Венесуели. Відносини між Америкою та Венесуелою залишалися прохолодними всі 14 років, протягом яких президент Чавес перебував при владі. Проте США надалі купують венесуельську нафту та, як і раніше, залишаються одним із головних торговельних партнерів цієї країни.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...