Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 25, 2020

В Арґентині — небувалий холод

Автор:

|

Червень 14, 2012

|

Рубрика:

В Арґентині — небувалий холод

«Арґентина перетворилася на морозильник», «Хвиля полярного холоду в Арґентині» — із такими заголовками виходили минулого тижня місцеві друковані й інтернет-видання. Арґентинці, які не звикли навіть до мінімальних мінусових температур, закуталися в дублянки, теплі шарфи, наділи шапки й рукавички. І холод став головною темою тижня. Звичне запитання: «Як справи?» — змінила фраза: «Як же холодно!»

Уранці 6 червня термометри в Буенос-Айресі показували півтора градуса нижче нуля, ішов сніг із дощем. Хоча сніг одразу танув, місцеві жителі спри­ймали це явище як екстраординарне. Востаннє сніг у арґентинській столиці випадав 2007 року, а до того — тільки на початку ХХ ст.

В інших провінціях південноамериканської країни температура повітря також досягла неґативних позначок. «Найхолоднішим» стало курортне місто Сан-Карлос-де-Барілоче, де була зареєстрована температура 10 градусів нижче за нульову позначку.

Нинішні «морози», за даними історика-метеоролога Карлоса Парісе, «на десять градусів нижчі за норму». «Зазвичай у цей час року мінімальна температура становить +8 градусів за Цельсієм, а максимальна — +16», — пояснив фахівець. А найспекотнішим зимовим днем у Буенос-Айресі вважається 14 червня 1951-го, коли стовпчик термометра піднявся до 30 градусів вище за нуль, розповів Карлос Парісе.

 Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply