Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

Уґо Чавес помер

Автор:

|

Березень 07, 2013

|

Рубрика:

Уґо Чавес помер

Ґільєрмо Кочес, колишній посол Панами при Організації американських держав, заявив, що, за його даними, у президента Венесуели Уґо Чавеса нібито ще два місяці тому сталася смерть головного мозку. Днями, за словами п. Кочеса, у зв’язку з відсутністю надії на відновлення лікарі відключили п. Чавеса від апарата штучного дихання.
Дипломат повідомив, що мозок венесуельського лідера помер 30 або 31 грудня минулого року. У «рослинному» вигляді Уґо Чавеса недавно доставили з Гавани, де йому робили операцію з видалення ракової пухлини, у Каракас, оскільки влада не хотіла відключати його від апарата життєзабезпечення на Кубі.
«Закликаю уряд Венесуели довести, що я кажу неправду, показавши президента Чавеса», — заявив екс-посол. На думку Ґільєрмо Кочеса, народу треба повідомити правду про справжній стан президента. Політик вважає за можливе оголосити нові президентські вибори у Венесуелі вже найближчим часом. Але влада обдурює Венесуелу й увесь світ, зазначив він.
Пана Кочеса було звільнено з посади посла 17 січня ц. р., після суперечливих заяв щодо ситуації у Венесуелі. Зокрема, він розкритикував Організацію американських держав через її згоду з рішенням венесуельської влади про перенесення дати вступу п. Чавеса на посаду президента.
Як писав «Міст», Уґо Чавес протягом двох місяців знову проходив курс лікування на Кубі після операції. Причому за весь цей період президента жодного разу не показали по телебаченню. Наприкінці лютого стало відомо, що з Гавани його доставлено у військовий шпиталь Каракаса. Тоді ж були опубліковані фотографії, на яких президента, що лежить у палаті, зображено з двома доньками. Влада офіційно визнала, що тенденція лікування післяопераційного ускладнення в Уґо Чавеса — «несприятлива», однак про смерть мозку, звісно, не йшлося.
У відповідь Ніколас Мадуро, віце-президент Венесуели, поінформував, що Уґо Чавес перебуває в «гарному гуморі» й зараз проходить курс лікування. Пан Мадуро вперше офіційно оголосив, що президент розпочав курс хіміотерапії в січні ц. р, коли ще перебував на Кубі, де він відновлювався після четвертої операції з видалення злоякісної пухлини. «У нього є сила, а це – набагато важливіше за терапію; він – у доброму настрої та бореться», — заявив віце-президент.
Свою заяву Ніколас Мадуро зробив після меси, яку влада Венесуели та прихильники Уґо Чавеса організували, щоби помолитися за його одужання. Напередодні п. Мадуро зазначив, що причиною того, чому президент Венесуели захворів на рак, стала його невтомна праця на користь бідняків латиноамериканської країни. Однак показати живого лідера країни влада Венесуели не змогла.
3 березня сотні жителів вийшли на марш із вимогою надати правдиву інформацію про стан здоров’я п. Чавеса. «У Венесуелі зараз немає влади, президент – хворий, два місяці він уже не вимовляв жодного слова, ця людина не може керувати країною», — наголосив професор Марії Монтеро, учасник маршу. Відомо, що захід ініціювали студентські організації, які вже не вперше проводять акції з вимогою відкрити народові правду про здоров’я Уґо Чавеса та з’ясувати, чи може він управляти державою. Студенти запевняють, що мають намір продовжувати свої виступи аж до виконання їхніх вимог і що з кожним днем ??кількість учасників протестів зостатиме.
А напередодні 15 опозиційно налаштованих студентів зазнали поранень при спробі прикувати себе до дверей Верховного суду. Поліція кийками розігнала мітинґувальників, блокувавши всі підходи до будівлі потрійним кордоном. Після розгону студенти намагалися зібрати людей на мітинґ на прилеглих вулицях, проте правоохоронці застосували проти них гумові кулі і сльозогінний газ.
Нагадаємо, у жовтні 2012 року Уґо Чавеса обрали президентом Венесуели на новий шестирічний термін, однак інавгурація не відбулася через його хворобу. Згідно з конституцією країни, він мав скласти присягу до 10 січня першого року нового терміну. Оскільки на той момент президент Чавес проходив курс лікування в Гавані, венесуельська опозиція запропонувала провести нові вибори. Однак Верховний суд країни дозволив перенести вступ на посаду на невизначений термін.
5 березня віце-президент Ніколас Мадуро оголосив у прямому ефірі по всіх національних телеканалах про смерть президента Чавеса. Роблячи таку заяву, п. Мадуро не міг стримати сліз. У країні оголосили семиденну жалобу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...