Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 2, 2020

У Параґваї — імпічмент президенту

Автор:

|

Червень 28, 2012

|

Рубрика:

У Параґваї —  імпічмент президенту

Сенат Параґваю 21 червня розпочав слухання у справі про усунення з посади президента Фернандо Луго за обвинуваченням у неналежному виконанні своїх обов’язків. Параґвайський парламент інкримінує п. Луго причетність до загибелі 17 людей під час сутичок поліції та селян. Раніше нижня палата вже проголосувала переважною більшістю голосів за відсторонення президента від виконання обов’язків.

На спеціальній сесії сенату президентові Луго буде надано можливість виступити на свій захист протягом приблизно двох годин. Сам Фернандо Луго звинуватив парламент країни у спробі державного «експрес-перевороту». Він поклав відповідальність за події на можливого кандидата на посаду глави держави, бізнесмена й представника однієї з партій Орасіо Картеса та на консервативні праві сили, які ініціювали обговорення питання про імпічмент президенту.

Президент Луго повідомив, що, незважаючи на своє ставлення до ініціативи парламентаріїв, має намір прийти до парламенту й дати відповіді на висунуті йому обвинувачення. Він наголосив, що розпочатий розгляд питання про його усунення від влади не має під собою жодних підстав. Глава держави зазначив, що не має наміру йти у відставку. Зіткнення, що стали причиною позову проти Фернандо Луго та призвели до відставки міністра внутрішніх справ країни, відбулися 15 червня в районі міста Куругуату в департаменті Канендію на південному сході країни між безземельними селянами та силами правопорядку.

Натомість уряд Арґентини ухвалив рішення відкликати свого посла в Параґваї на знак протесту проти імпічменту президентові Луго й «порушення демократичного порядку» в цій південноамериканській країні. А Бразилія викликала свого головного дипломата в Асунсьйоні для консультацій. 22 червня президент Бразилії Ділма Руссефф запропонувала виключити Параґвай із Союзу південноамериканських націй.

Нова влада Параґваю вимкнула 24 червня сиґнал суспільного телебачення країни, що передавало у своєму ефірі інформацію про акції протесту проти усунення президента Фернандо Луго. За інформацією директора каналу, разом із поліцією в будівлю прийшов представник нового уряду й зажадав припинити передачу в ефір матеріалів, у яких надається підтримка президентові Луго та його прихильникам.

Венесуела відкликала свого посла в Параґваї та призупинила експорт нафти в цю південноамериканську країну, заявив Уґо Чавес, президент Венесуели. Він також зазначив, що в Параґваї відбувся державний переворот, організований буржуазією. «Це — ті самі буржуа, які звикли топтати свій народ», — сказав п. Чавес. Ухвалення рішення щодо імпічменту Фернандо Луго він назвав абсолютно бездоказовим.

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply