Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 25, 2020

У Ґватемалі загинуло не менш ніж 48 осіб

Автор:

|

Листопад 16, 2012

|

Рубрика:

У Ґватемалі загинуло не менш ніж 48 осіб

7 листопада у Ґватемалі стався потужний землетрус. Магнітуда підземних поштовхів становила, за різними даними, від 7,2 до 7,4 бала за шкалою Ріхтера. Загинуло, щонайменше, 48 людей. Раніше Арольдо Рівера, губернатор північного департаменту Сан-Маркос, який найбільше постраждав від стихії, говорив про 29 загиблих і 155 поранених. Влада побоюється збільшення кількості жертв, бо в списках зниклих безвісти значаться сотні осіб.

За даними ґватемальських сейсмологів, епіцентр землетрусу зафіксовано за 45 км на південь від берегів південного департаменту Ретальулеу і за 191 км на захід від столиці країни. Відразу після першого підземного поштовху влада сусідньої з Ґватемалою Нікараґуа оголосила про небезпеку виникнення цунамі в районі тихоокеанського узбережжя. За попередніми підрахунками рятувальників, унаслідок удару стихії повністю зруйновано майже 40 будинків на території департаменту Сан-Маркос, розташованого на кордоні з Мексикою.
Через негоду на заході республіки сталися перебої в забезпеченні населення електрикою та питною водою, у кількох районах така ситуація триває досі. Значної шкоди завдано інфраструктурі: у деякі селища, що потрапили до зони дії землетрусу, неможливо дістатися наземним транспортом.
Отто Перес Моліна, президент Ґватемали, заявив, що руйнування є також у низці інших департаментів країни, зокрема Кесальтенанго, Солола, а також у столиці країни Ґватемалі. Глава держави облетів на гвинтрокрилі райони, які зачепив землетрус. Він попередив про надзвичайно високий рівень небезпеки на всій території країни та закликав працівників держустанов і підприємств до евакуації.
За вказівкою уряду, на території Ґватемали діятиме режим «загальнонаціональної тривоги» у зв’язку з імовірністю нових підземних поштовхів. Як заявив президент Моліна, влада країни «володіє всіма необхідними засобами, щоби надавати екстрену допомогу постраждалим». Він висловив удячність державам, котрі оперативно відреагували на удар стихії у Ґватемалі та запропонували їй допомогу. У зв’язку з потужним землетрусом низка латиноамериканських країн висловила солідарність із ґватемальським народом. Деякі держави оголосили про готовність негайно прийти на поміч потерпілим у Ґватемалі, а також посприяти в ліквідації наслідків катастрофи. Цей землетрус став найпотужнішим у Ґватемалі після стихійного лиха 1976 року, коли підземні поштовхи досягали магнітуди 7,5 бала. Тоді внаслідок природної катастрофи загинуло більш ніж 25 тис. ґватемальців.

До слова
Жертвами підземних поштовхів магнітудою 6,6 бала, який стався вранці 11 листопада, на півночі М’янми, за 60 км від міста Мандалая, виявилося 13 осіб. За попередніми даними, люди загинули при обваленні моста, що будується в місті Шуебо. Другий за день землетрус трапився того ж дня в центральній частині М’янми. Магнітуда підземних поштовхів склала 5,8. За даними Геологічної служби США, епіцентр землетрусу перебував за 86 км на північний захід від міста Мандалая на глибині 9 км.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply