Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 25, 2020

Справжня ціна нафти

Автор:

|

Червень 14, 2012

|

Рубрика:

Справжня ціна нафти

Уґо Чавес, президент Венесуели, висловив думку, що справедливою ціною на нафту є 100 USD за барель. Коментуючи ситуацію на світових нафтових ринках, венесуельський лідер висловив заклопотаність тим, що, за його даними, деякі країни ОПЕК порушують установлені квоти на експорт нафти, викликаючи тим зниження цін. Утім, п. Чавес не уточнив, які саме держави цим займаються.

Президент Венесуели також заявив, що 14 червня Рафаель Рамірез, міністр нафтової промисловості країни, візьме участь у найближчому саміті ОПЕК у Австрії, на якому буде підніматися питання про скорочення квот видобутку палива.

Протягом кількох місяців 2012 року ціни на нафту трималися на рівні 120 USD за барель, чому, зокрема, сприяла невизначеність щодо санкцій проти Ірану, який є одним із найбільших світових експортерів «чорного золота». У травні ц. р. вартість бареля нафти різко впала, причиною чого став початок перемовин Ірану зі світовими державами стосовно своєї ядерної програми, а також невизначеність щодо майбутнього єврозони та збільшення видобутку нафти країнами ОПЕК, що сягнув рекордної за чотири роки позначки.

Зараз нафта марки Brent торгується на рівні 99 USD за барель, а північноамериканська WTI коштує близько 84 USD за барель. Варто зазначити, що Алі аль-Наїмі, міністр нафти Саудівської Аравії, що є головним експортером ОПЕК, ще в березні 2012 року називав справедливою ціною значення 100 USD за барель. Тоді вартість бареля палива на світових ринках становила 124 USD.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply