Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 19, 2019

Половина Куби — без світла

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Половина Куби — без світла

Масштабне вимкнення електрики, що охопило половину країни, сталося на Кубі. Увечері 9 вересня без світла залишилися жителі провінцій Пінар-дель-Ріо, Артеміса, Гавана, Маябеке, Матансас, Сьєнфуегос, Вілья-Клара і Сьєго-де-Авіла — захід і частина центру острова.

Кубинські засоби масової інформації (ЗМІ) поки що не повідомляють про надзвичайну подію. Але жителі Гавани, що мешкають у різних районах міста, підтвердили факти відключення електрики у своїх будинках. Це ставалося в різний час, повідомили вони. «Зараз електрика є тільки в тих будинках, у яких установлено генератори», — сказав один зі співрозмовників.

«За екстреним телефоном (компанії, що постачає електрику) додзвонитися неможливо — автовідповідач інформує про труднощі на лінії», — розповів інший столичний житель. Ще одному гаванцю, що зумів зв’язатися з компанією-постачальником, повідомили, що «електрики немає в усьому місті».

Масові вимкнення електрики на Кубі були дуже частими в 90-х рр. минулого століття, під час «особливого періоду» — кризової ситуації в економіці через припинення субсидування з Москви. Локальні вимкнення (різної частоти й тривалості) відбуваються досі та бувають спричинені, з одного боку, зношеністю обладнання, з іншого — стихійним лихом. Близько півтора місяця тому через аварію на одній із підстанцій без світла опинилася частина центру Гавани.

Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...