Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 18, 2020

Мадуро лютішає

Автор:

|

Листопад 21, 2013

|

Рубрика:

Мадуро лютішає

Національна асамблея Венесуели 14 листопада ухвалила в першому читанні законопроект про надання президентові країни особливих повноважень, необхідних йому для ефективної боротьби з корупцією й економічною війною, що загрожують країні.

За законопроект проголосували 99 зі 165 парламентаріїв — саме такого числа голосів достатньо для проходження ініціативи в парламенті. Раніше для прийняття законопроекту прихильникам Ніколаса Мадуро бракувало одного голосу. Його було отримано після того, як кілька днів тому були відкликані депутатські повноваження опозиційного парламентарія Марії-Мерседес Арангурен, яку звинуватили в корупції. На зміну їй у парламенті прийшов прихильник президента.
На початку жовтня ц. р. Ніколас Мадуро попросив у Національної асамблеї надати йому особливих повноважень, що дозволять главі держави ухвалювати декрети без згоди парламенту. За словами президента, без надання йому особливих повноважень неможлива побудова соціалізму в країні. Ініціатива п. Мадуро викликала критику з боку його опонентів, котрі вважають, що президент використовуватиме свої повноваження для придушення опозиції.
Раніше, під час президентства Уґо Чавеса, парламент Венесуели вже кілька разів надавав особливих законодавчих повноважень главі країни. Останнього разу п. Чавес отримав їх 2010-го. Тоді приводом для цього стала необхідність екстреної допомоги населенню після повеней. За півтора року, протягом яких діяли ці повноваження, президент Чавес устиг прийняти близько 200 законодавчих актів. Серед іншого він забезпечив собі право націоналізації нафтових проектів і зміцнив свою владу у Верховному суді.
За минулі вихідні у Венесуелі заарештували 100 буржуа. За словами президента Венесуели, зараз «за ґратами їх перебуває понад сотню». Цих людей звинувачують у спекуляції цінами. Ніколас Мадуро також заявив, що його уряд готує законопроект, згідно з яким, прибуток компаній у країні повинен становити від 15 до 30 %. Потребу в такому законопроекті влада пояснює тим, що деякі компанії підвищують ціни на електроніку й інші товари більш ніж на 1 000 %. Раніше спроба керівництва країни знизити ціни обернулася масовими заворушеннями. Найбільша мережа крамниць побутової техніки поплатилася за «високі ціни»: влада просто націоналізувала її.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply