Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

Латинська Америка створить єдину візу

Автор:

|

Травень 30, 2013

|

Рубрика:

Латинська Америка створить єдину візу

Саміт Тихоокеанського альянсу, членами якого є Колумбія, Перу, Мексика та Чилі, завершився вагомими домовленостями. Зокрема, було узгоджене взаємне скасування торговельних мит, створення спільних диппредставництв у кількох країнах і запровадження єдиної візи для громадян держав, що не входять до цієї організації. 

Тихоокеанський альянс було створено всього рік тому, однак експерти не сумніваються в перспективності проекту. «В інтеграційних процесах у реґіоні зазвичай багато словоблуддя, однак цей альянс справді обіцяє стати проривним», — заявив Віктор Семенов, завідувач лабораторії Інституту Латинської Америки, пояснивши, що Мексика — це гігант і двигун розвитку всієї Латинської Америки, Чилі за низкою параметрів наближається до розвинених країн, а Перу та Колумбія демонструють високі темпи економічного зростання. На частку цих країн припадає 35 % валового внутрішнього продукту Латинської Америки (2 трлн USD) і 50 % сукупного експорту.
Метою цього об’єднання є просування інтересів Колумбії, Перу, Мексики та Чилі в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. На саміті в Калі було ухвалене рішення скасувати 90 % торгових мит, решту 10 % буде ліквідовано до 2020 року. «Якщо ми не відкриємо ринків, почнеться застій, подібний до того, який ми спостерігаємо в країнах, котрі відмовилися від вільного ринку», — заявив Хуан Мануель Сантос, президент Колумбії.
Крім того, країни домовилися створити єдині дипломатичні й торгово-економічні представництва в деяких державах світу, зокрема в Ґані, Синґапурі, Алжирі, Марокко й Туреччині. Також лідери чотирьох країн Латинської Америки мають намір запровадити єдині візи для осіб із третіх держав. «У нас є багато туристичних визначних пам’яток, які ми можемо ефективно використовувати», — обґрунтував необхідність «латиноамериканського Шенгену» президент Сантос.
Зазначимо, громадяни Колумбії, Мексики, Перу та Чилі вже подорожують у межах альянсу без віз і проходження паспортного контролю при перетині кордонів. Тихоокеанський альянс багато в чому йде шляхом Європейського Союзу (ЄС), причому випереджаючими останній за темпами: від моменту створення спільного європейського ринку до підписання Шенгенської угоди минуло 28 років. При цьому альянс уже набув привабливості для країн реґіону — першим претендентом на вступ є Коста-Рика. До цього об’єднання можуть приєднатися й деякі держави-спостерігачі: Еквадор, Сальвадор, Ґватемала, Гондурас і Панама. Експерти кажуть, що криза найбільшого інтеграційного проекту — Євросоюзу — навряд чи зупинить латиноамериканців. «ЄС не витримує демографічних проблем, у Латинській Америці — в основному, молоде зростаюче населення. Країни – члени альянсу добре впоралися зі світовою кризою й мають високий потенціал», — упевнений Віктор Семенов.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply