Warning: getimagesize(/homepages/29/d433047971/htdocs/sites/meest-online.com/wp-content/uploads/2011/11/49248035-300x225.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /homepages/29/d433047971/htdocs/sites/meest-online.com/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 948

Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Голодні піраньї атакували пляжі

Автор:

|

Листопад 24, 2011

|

Рубрика:

Зграї голодних піраній «чергують» біля річкових пляжів Бразилії й нападають на відпочивальників. Смертельних випадків не зафіксовано, але за два останніх тижні постраждало не менш ніж 15 осіб — декому з них ненажерливі риби відкусили пальці ніг, багато хто отримав серйозні рвані рани кінцівок.

Інциденти з нападом піраній було зареєстровано на міських пляжах штату Мату-Ґросу, розташованих за течією річки Даверон. Також постраждали туристи, які вирішили освіжитися у водах річки Параґвай. І хоча піраньї тут водиться вдосталь, раніше ця риба ніколи не запливала в межі міста.

Фахівці вважають, що аґресивна поведінка піраній є наслідком украй низького рівня води в річках наприкінці посушливого сезону. На думку вчених, проблема вирішиться сама собою з початком сильних дощів у січні наступного року. Наразі місцева влада не перекриває доступу до потенційно небезпечних пляжів, а обмежується встановленням табличок, що попереджають про можливий напад хижих риб. Проте іхтіологи визнають, що піраньї — не тільки дуже ненажерливі, а й вельми непогано адаптуються до нових умов. Приміром, у жовт-

ні ц. р. на Волзі (Росія) на вудку саратовського рибалка впіймалася велика піранья. Її було виловлено в районі міського колектора, де вода не замерзає впродовж року. За кілька годин у цьому ж районі інша піранья ледь не була виловлена іншим рибалкою, але перекусила волосінь і втек­ла. Фахівці, що вивчили виловлену піранью, не виключають, що в річці може жити ціла зграя цих тропічних риб.

 Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply