Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 7, 2020

Дисидент помер через голодування

Автор:

|

Січень 26, 2012

|

Рубрика:

Дисидент  помер через голодування

Організм ув’яз­неного кубинського дисидента — 31-річного Вільмана Вільяра не витримав 50 днів голодування. За даними правозахисників, пан Вільяр помер увечері 19 січня в лікарні міста Сантьяґо-де-Куба. Він перебував у критичному стані протягом кількох останніх днів. Поперед­ньо стверджувалося, що смерть настала внаслідок відмови роботи внутрішніх органів, викликаної сепсисом. Кубинська опозиція поклала повну відповідальність за «неминучу смерть» Вільмана Вільяра на кубинський уряд.

Дисидент вирішив відмовитися від їжі на знак протесту проти чотирирічного тюремного терміну, до якого його було засуджено за участь у листопадовій демонстрації 2011-го в місті Контрамаестрі. Під час голодування стан його здоров’я різко погіршився, і пана Вільяра було шпиталізовано.

Нагадаємо, у лютому 2011 року на Кубі після 85-денного голодування також помер 42-річний дисидент Орландо Сапата, який потрапив до в’язниці 20 березня 2003 року. Він відмовився від їжі на знак протесту проти поганого з ним поводження, зокрема побоїв. Смерть чоловіка викликала хвилю критики на адресу кубинської влади з боку міжнародного співтовариства. Через якийсь час голодування оголосив опозиціонер Ґільєрмо Фаріньяс, вимагаючи, щоби кубинська влада випустила на свободу важко хворих в’язнів сумління.

Після низки зустрічей між представниками кубинської влади та місцевої Католицької церкви за посередництва тодішнього міністра закордонних справ Іспанії Міґеля Анхеля Моратіноса на початку липня 2010 року Гавана погодилася звільнити 52 ув’язнених опозиціонерів і дозволила їм покинути країну. Після цього менш ніж за рік до Іспанії з Куби переїхали 115 кубинських дисидентів, які відбували там різні терміни ув’язнення. Ще 12 опозиціонерів не побажали залишати країну, але врешті-решт також були звільнені. Як заявив у зв’язку із цим кубинський лідер Рауль Кастро, звільнення ув’язнених, «які не відбули повного покарання», сприяло зміцненню національної єдності.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply