Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 20, 2019

Арешт наркобарона спровокував заворушення

Автор:

|

Березень 15, 2012

|

Рубрика:

Арешт наркобарона спровокував заворушення

Еріка Валенсію, ватажка наркокартелю «Халіско» на прізвисько 85, було заарештовано в Мексиці 9 березня. Його затримання спровокувало заворушення. Наркобарона затримали в передмісті столиці штату Ґвадалагара — місті Сапопані на заході країни. Під час операції відбулися спочатку сутички з озброєними злочинцями, а потім, після арешту 85, члени наркобанди спробували паралізувати місто, перегородивши вулиці викраденими та підпаленими автобусами й автомобілями. Зловмисники також кинули кілька ґранат в об’єкти, розташовані поруч із резиденцією місцевої влади, постраждалих немає.

Правоохоронні органи посилили контроль за вулицями міста. Губернатор штату звернувся до городян через соціальні мережі з проханням зберігати спокій. Між тим, консульство США у Ґвадалагарі поширило попередження для своїх громадян, які перебувають на території штату, про необхідність бути обережними, з огляду на безлади на вулицях Сапопана.

Загалом починаючи з 2006 року владі Мексики вдалося заарештувати або знищити більш як 20 з 37 найрозшукуваніших злочинців, які є здебільшого ватажками наркокартелів, затримано 180 керівників картелів у реґіонах, конфісковано майже 140 тис. одиниць вогнепальної зброї, у наркомафії вилучено понад 1 млрд USD. Через внутрішні війни наркомафії та її боротьбу із силами федерального уряду за шість останніх років загинуло не менш як 47,5 тис. осіб.

Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...