Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Генасамблея ООН: кримський референдум – незаконний

Автор:

|

Квітень 03, 2014

|

Рубрика:

Генасамблея ООН: кримський референдум – незаконний

Генеральна асамблея (ГА) Організації Об’єднаних Націй (ООН) 27 березня більшістю голосів підтримала резолюцію щодо територіальної цілісності України та підтвердила незаконність кримського референдуму. За ухвалення документа проголосувало 100 держав, проти — 11, утрималося — 58. «Підтверджуємо свою прихильність суверенітету, політичній незалежності, єдності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів», — зазначено в тексті резолюції.

У документі підтримуються зусилля ООН, Організації з безпеки та співробітництва в Європі й інших міжнародних і реґіональних організацій із надання допомоги Україні в захисті прав усіх осіб, зокрема національних меншин. «Наголошуємо, що референдум у Автономній Республіці Крим (АРК) і місті Севастополі 16 березня ц. р. не має юридичної сили, не може слугувати підставою для будь-яких змін статусу АРК і міста Севастополя», — наголошується в резолюції.
Також Генасамблея звернулася зі закликом до держав, міжнародний організацій і інших інституцій не визнавати будь-якої зміни статусу АРК і Севастополя на підставі вищезазначеного референдуму й утриматися від будь-яких дій, які можуть інтерпретуватися як визнання будь-яких змін цього статусу.
«Закликаємо всі сторони вирішити ситуацію навколо України мирним шляхом через прямий політичний діалог, проявляти стриманість, утримуватися від односторонніх дій і підбурювальної риторики, які можуть посилити напруженість, і повною мірою використовувати міжнародні посередницькі зусилля», — зазначено в ухваленій резолюції.
Нагадаємо, що Україна ініціювала засідання ГА ООН для розгляду ситуації в Криму й голосування резолюції з підтримки своєї територіальної цілісності. Резолюції Генасамблеї ООН мають рекомендаційний, а не обов’язковий характер. Членами ООН є 193 держави.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply