Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Хабарники світу

Автор:

|

Листопад 03, 2011

|

Рубрика:

Хабарники світу

Міжнародна антикорупційна організація Transparency International опублікувала доповідь, яка містить індекс хабарництва експортних компаній за кордоном. 2011 року країною-лідером за цим показником стала Російська Федерація (РФ).

Загалом аналітики розглянули діяльність компаній 28 країн із найбільшими економіками в 19 основних економічних секторах. Держава, чий індекс максимально близький до десяти пунктів, може похвалитися найнижчим рівнем хабарництва за кордоном. Так, цьогоріч такими країнами названо Нідерланди та Швейцарію, що набрали 8,8 пункту, тоді як РФ удостоїлася лише 6,1 пункту, за нею йде Китайська Народна Республіка (КНР), що отримала 6,5 пункту. Найбільше корупції у сфері держзамовлень — 5,3, найменш корумповані галузі — сільське господарство та легка промисловість (7,1).

«Ситуація з КНР і РФ є серйозним приводом для занепокоєння. Враховуючи той факт, що присутність компаній цих країн на світових ринках неухильно зростає, такий високий рівень хабарництва може неґативно позначитися на економічному кліматі у відповідних галузях і на можливості цих компаній вести чесну ринкову конкуренцію. Найбільше останніми роками російські компанії посилили свою присутність у нафтогазовому секторі, для Китаю ж це — гірничодобувна індустрія й інфраструктура», — ідеться в доповіді. «Провідна позиція РФ у списку хабарників не повинна викликати подиву. Країна дотепер бореться з внутрішньою корупцією, надто в державних установах. Цілком природно, що хабарі поширюються й на приватні підприємства як усередині Росії, так і за кордоном», — заявила Олена Панфілова, голова відділення Transparency у РФ.

 Сніжана Непийпиво

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply