Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 5, 2020

ГА ООН прийняла резолюцію РФ про боротьбу з героїзацією нацизму

Автор:

|

Листопад 26, 2014

|

Рубрика:

ГА ООН прийняла резолюцію РФ про боротьбу з героїзацією нацизму

Будівля ООН

Третій комітет Генеральної асамблеї (ГА) Організації Об’єднаних Націй (ООН) 21 листопада ухвалив резолюцію, що закликає країни вжити більш ефективних заходів у боротьбі з героїзацією нацизму й іншими формами расової дискримінації, ксенофобії та нетерпимості.

За документ, представлений Російською Федерацією (РФ), проголосували 115 із 193 держав-членів ООН. Три країни — Канада, США й Україна – було проти. Ще 55 делегацій, зокрема країни Європейського Союзу, утрималося.
У резолюції було висловлене занепокоєння у зв’язку з «поширенням у багатьох частинах світу різних екстремістських політичних партії, рухів і груп, у т. ч. груп неонацистів і «бритоголових», а також расистських екстремістських рухів та ідеологій». У тексті також йдеться про стривоженість щодо «прославлення в будь-якій формі» нацистського руху і колишніх членів організації Waffen-SS, зокрема шляхом спорудження їм пам’ятників і меморіалів. При цьому в ГА нагадали, що заходи, що вживаються з метою протидії екстремістським політичним партіям, рухам і групам, «повинні задовольняти міжнародні стандарти в галузі прав людини».
Андрій Цимбалюк, заступник постійного представника України при ООН, пояснюючи рішення своєї країни проголосувати проти резолюції, першим ділом заявив про засудження Києвом нацизму, неонацизму чи інших насильницьких тоталітарних ідеологій. При цьому він зазначив, що мільйони його співвітчизників стали жертвами «ще одного тоталітарного режиму — сталінізму». «Доти, доки сталінізм і неосталінізм не будуть засуджуватися рівною мірою, як і нацизм, неонацизм і інші форми нетерпимості, Україна не зможе підтримати цей документ», — пояснив дипломат.
Після прийняття в третьому комітеті документ був скерований на затвердження пленарною сесією ГА, що відбудеться вже в грудні ц. р. Однак цей крок буде формальністю, з огляду на те, що до складу комітету входять усі 193 країни – члени ООН.
Резолюції про боротьбу з героїзацією нацизму вносяться на розгляд ГА ООН на щорічній основі. Минулого листопада за документ проголосували 126 держав. Проти також висловилося три країни — США, Канада та Палау. Україна була серед тих 50 делегацій, що вважали за краще утриматися.

До слова
Росія посідає перше в світі місце за кількістю поліцейських на одиницю населення. На 100 тис. жителів припадає 565 працівників міністерства внутрішніх справ. Друге місце в «рейтинґу поліцейських держав» із великим відривом від РФ посіла Туреччина — відповідно, 475 поліціянтів. На третьому місці опинилася Італія. До топ-10 потрапили також Португалія, Сянган, Казахстан, Алжир, Болгарія, Словаччина й Чехія.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply