Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 23, 2020

Greenpeace захопив криголами

Автор:

|

Березень 22, 2012

|

Рубрика:

Greenpeace  захопив криголами

У Фінляндії активісти природоохоронної організації Greenpeace 16 березня захопили криголами Fennica та Nordica на знак протесту проти їх участі в бурінні нафтових свердловин в Арктичному реґіоні. Близько 20 ґрінпісівців із п’яти країн піднялися на криголами, що стоять на верфі Хієталахті в Гельсінкі.

В акції беруть участь представники Фінляндії, Швеції, Данії, Норвегії та Німеччини. На бортах суден вони вивісили плакати, що попереджають про можливі неґативні наслідки добування нафти в Арктиці, а також вимагають зустрічі з капітанами криголамів. Крім того, екологи вручили командам щітки та лопати як основні інструменти для ліквідації підлідних нафторозливів, що можуть статися внаслідок участі цих суден в освоєнні арктичного шельфу.

Варто зазначити, що активісти Greenpeace уже влаштовували аналогічні акції, протестуючи проти планів нафтових компаній з освоєння арктичного шельфу. Так, у травні 2011-го екологи розташувалися всередині рятувальної капсули, яку вони підвісили прямо над буром на одній з арктичних нафтових платформ британської компанії Cairn Energy. Через це роботу бурильників було припинено на дві доби.

У березні 2010-го більш як 60 невеликих байдарок, плотів і човнів спустилося на воду в гавані австралійського порту Ньюкасл, що за 60 км на північ від Сіднея. Таким чином представники руху зі захисту довкілля намагалися висловити своє невдоволення зростанням вугільної промисловості та «бездіяльністю влади» в питаннях зміни клімату. А у вересні того ж року екологи атакували ще один об’єкт тієї ж таки компанії — бурову платформу в морі Баффіна біля берегів Ґренландії, теж припинивши її роботу на два дні.

Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply