Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

G7 попереджає востаннє

Автор:

|

Червень 11, 2015

|

Рубрика:

G7 попереджає востаннє

 

Велика сімка

Лідери семи найпотужніших країн світу — Федеративної Республіки Німеччина (ФРН), Франції, Великої Британії, Італії, Канади, США та Японії — зібралися 7-8 червня ц. р. у німецькому замку Ельмау поблизу Мюнхена. Від самого початку вони не приховували того, що однією з перших на порядку денному стоїть проблема Донбасу: атака проросійських сепаратистів на Мар’їнку саме напередодні саміту дала їм усім чіткий сигнал.
На зустрічі не планувалося підписувати жодні угоди. Тут вірять одне одному на слово. А от президент Російської Федерації (РФ) його не дотримує. «Підпис Путіна під «мінською угодою» нічого не вартий», — сказав перед початком заходу Дональд Туск, президент Європейської ради, і висловив упевненість, що накладені на РФ європейські й американські санкції буде подовжено до кінця року.
Тим часом, усі шляхи до замку Ельмау перекрили антиглобалісти. Їх були тисячі: від автономів і анархістів — до комуністів із червоними прапорами й переодягнених на клоунів. Утім, на час проведення саміту зусиллями служби безпеки замок перетворився на справжню фортецю. Дістатися туди можна було тільки повітрям. А саму будівлю навіть обгородили додатковим парканом.
Усіх високоповажних гостей прийняли в люксовому готелі просто в замку Ельмау. Перший прилетів Барак Обама. Гостинна господиня заходу Анґела Меркель, канцлер ФРН, не стала одразу переходити до справ і спершу запропонувала сніданок.
Уже під час зустрічі президент США й канцлер Німеччини домовилися, що обмеження проти РФ мають залишатися чинними доти, доки не буде виконано «мінські угоди» про припинення вогню. «Тривалість дії санкцій повинна бути чітко пов’язана з повним виконанням Росією «мінських угод» і повагою до суверенітету України», — ідеться в заяві сторін за підсумками зустрічі.
G7 також запланувала створити групу підтримки України. «Ми звернулися до послів країн «групи семи» у Києві зі закликом заснувати таку групу. Її завданням буде просування процесу реформ через надання сприяння та консультацій, — сказано в спільній декларації. – Ми підтримуємо кроки українського уряду, спрямовані на реалізацію структурних реформ. Ми підкреслюємо необхідність спільної роботи з міжнародними фінансовими інститутами й іншими партнерами в забезпеченні фінансової та технічної підтримки України».
Лідери передових країн світу зайняли чітку позицію щодо Москви. «Ми погодилися, що зняття санкцій пов’язане з імплементацією «мінських угод». І ми також готові, якщо буде потреба — нехай ми цього і не прагнемо, — посилити санкції, коли ситуація цього вимагатиме», — сказала канцлер ФРН.
«Міжнародна спільнота фіксує, що російські війська й далі діють на сході України, а тому тиск на Росію треба підтримувати, — зазначив, своєю чергою, президент Сполучених Штатів. — За рік санкцій економіка РФ постраждала, впав курс рубля, зменшилися інвестиції, і дії Москви шкодять і країні, і народу».
Барак Обама наголосив на тому, що не розуміє дій Путіна. Згадав він і про пропаганду російських федеральних засобів масової інформації, що нібито Росія хоче захистити російськомовне населення України. Однак, констатував глава Білого дому, унаслідок російської агресії саме російськомовні постраждали найбільше. Тому наразі триває робота з технічної підготовки подальших санкцій проти РФ, щоби їх можна було ввести швидко, якщо Москва порушуватиме «мінські домовленості».
«Важливо визнати, що російська економіка серйозна ослабла. Курс рубля й іноземні капіталовкладення — знизилися, інфляція зросла, російський Центробанк втратив більш як 150 млрд USD резервів. Російські енергетичні компанії потерпають без технологій, яких вони потребують для складних енергетичних проектів. Російські оборонні компанії відрізані від ключових технологій, Росія — у глибокій рецесії», — резюмував п. Обама.
І хоча саміт завершився декларацією єдності позиції щодо України та РФ, проте ніхто не сказав, що саме стане тією «червоною лінією» порушень «мінських угод», яка змусить G7 діяти.
Дмитро Кулеба, посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України, коментуючи результати саміту, зауважив, що країни «Великої сімки» можуть застосувати секторальні санкції стосовно РФ у разі посилення її активності. «Гадаю, це буде або загибель цивільних людей унаслідок серйозної масованої атаки, або той момент, коли наближення російських терористичних військ буде свідчити про розгортання великої операції, а не про розвідку боєм, як це сталося в Мар’їнці, якщо це можна так кваліфікувати», — пояснив дипломат.
Оцінюючи позицію країн G7 на саміті, він зазначив: «Захід справді готовий посилювати санкції. Секторальні, у конкретних секторах економіки». За словами п. Кулеби, це стосується й фінансового, й економічного секторів. «Ми побачили дуже чітко, що ніхто нікого не «зливає», і не треба цих емоцій, чіпляння за окремі факти. Треба дивитися на процес у динаміці. А в динаміці процес для нас є позитивним: світ готовий карати Росію доти, допоки вона не зупиниться», — підсумував посол.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

 • BlackStork

  ***
  Війні не вийде ставити умови.
  Війна питань про мир не задає.
  Не розуміє смерть людської мови.
  Й часу для перемовин не дає.
  Війна людей про мрії не питає.
  І боронити змушує життя.
  Під час війни майбутнього немає.
  В минуле теж немає вороття.
  З війною сперечатися не будеш.
  Воюй – чи зрадь і зайдам підкорись.
  Або свободу битвою здобудеш.
  Або рабом до смерті залишись …
  09.06.2015