Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Змінили правила престолонаслідування

Автор:

|

Листопад 03, 2011

|

Рубрика:

Змінили правила престолонаслідування

Глави держав і урядів країн британської Співдружності Націй 29 жовтня на саміті організації, що проходив у Австралії, схвалили зміни в правилах успадкування британського трону. Чинний від 1701 року Акт про престолона­слідування встановлював правило переваги престолона­слідування по чоловічій лінії, коли молодші брати мають пріоритет щодо права на британську корону перед своїми старшими сестрами. Крім того, претендентам на британську корону заборонялося укладати шлюби з особами, які сповідують католицизм.

Питання про реформу престолонаслідування було винесене на обговорення у Великій Британії для приведення закону у відповідність із сучасними суспільними нормами рівності статей і свободи віросповідання. Однак для його остаточного схвалення необхідна згода ще 15 країн Співдружності, де британський монарх формально є керівником держави.

Про одноголосне затвердження нових правил очільниками відповідних країн заявив Девід Кемерон, прем’єр-міністр Великої Британії. «Ми покладемо край чоловічій першості, аби право успадкування визначалося простою черговістю народження», — оголосив британський прем’єр у місті Перті, де відбувся саміт. У перспективі це означатиме, що третьою в черзі на британський престол після принца Вельського Чарльза й герцога Кембріджзького Вільяма може стати перша дитина Вільяма та його дружини Кетрін незалежно від статі.

«Ми також анулювали принцип, згідно з яким майбутній британський монарх не міг одружуватися з католиками», — додав пан Кемерон.

Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply