Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Загинув учений, який створив вівцю Доллі

Автор:

|

Травень 23, 2013

|

Рубрика:

Загинув учений, який створив вівцю Доллі

Кіт Кемпбелл, який стояв біля витоків першого успішного клонування вівці Доллі 1996 року, випадково наклав на себе руки в стані сильного алкогольного сп’яніння. За словами Роберта Хантера, старшого патологоанатома графства Дербішир, де жив учений, проф. Кемпбелл хотів привернути увагу дружини й був упевнений, що та його врятує. Тіло 58-річного генетика було виявлене в спальні його будинку – він повісився на власному ремені.

Його дружина розповіла, що того дня він повернувся додому напідпитку, ще випив вдома та почав шукати причину посваритися з дружиною. Щоб уникнути сварки, вона вийшла у сад. Коли жінка вернулася в будинок, учений тримав у руках кухонний ніж, погрожуючи зарізати себе. Потім він кинув у неї важким предметом, розбив вікно. Після цього повідомив дружині, що має намір утопитися в місцевій річці, але потім передумав і сказав, що накладе на себе руки в спальні, тож попросив її не заходити туди до ранку.
За словами, місіс Кемпбелл, це були не перші його погрози скоїти самогубство, а тому вона сприйняла їх несерйозно й почала прибирати розбите скло. Вона побачила повішене тіло чоловіка через вікно спальні, коли вийшла викинути скло у сміттєвий бак. Жінка викликала лікарів, але врятувати вченого не вдалося.
Нагадаємо, вівця Доллі — перший клонований ссавець, якого було отримано шляхом пересадки ядра соматичної клітини в цитоплазму яйцеклітини, позбавленої власного ядра. Вівця Доллі була генетичною копією вівці – донора клітини. Вона була клонована проф. Кемпбеллом 5 липня 1996-го й померла в лютому 2003 року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply