Новини для українців всього свту

Monday, Aug. 3, 2020

Заблокувати Nord Stream-2!

Автор:

|

Вересень 17, 2015

|

Рубрика:

Заблокувати Nord Stream-2!

Nord Stream

Проект будівництва газогону «Північний потік-2» суперечить заявленим принципам європейського газового ринку, завдає значної шкоди Україні та Словаччині та зберігає енергетичну залежність Європейського Союзу (ЄС) від Російської Федерації (РФ), тому Київ сподівається на блокування цього проекту Європейською комісією (ЄК). «Сподіваюся, що ЄК не просто зверне увагу на це, а що буде прийнято правильне рішення, яке відповідає не ціною, а європейським цінностям», — заявив Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України, на зустрічі з Робертом Фіцо, главою уряду Словаччини.
Роберт Фіцо виступив категорично проти будівництва газогону «Північний потік-2» і має намір висловити свою позицію на Європейській раді. «У межах Європейської ради довгі роки йшлося про необхідність допомогти Україні, щоб вона залишилася країною-транзитером, аби допомогти їй у важкі зимові місяці. Але ми зіткнулися з тим, що «Газпром» уклав із представниками європейських держав угоди про те, що буде будуватися нова лінія Nord Stream. Я хотів би скористатися якимись нормальними виразами, але хочу висловитися експресивно: вони просто роблять із нас ідіотів», — словацький прем’єр-міністр.
За його словами, таке рішення ставить Україну та Словаччину «в скрутну ситуацію». «Адже йдеться про питання, що стосується транзиту газу у великих обсягах через територію України та Словаччини. Якщо б цей транзит зупинився, то Україна не дорахується мільярдів, а Словаччина — сотень мільйонів євро», — наголосив п. Фіцо. Він відкинув тезу про те, що таке рішення має економічне підґрунтя.
Прем’єр-міністр Словаччини зазначив, що є можливість збільшення реверсних поставок газу з його держави в Україну. «Хочу наголосити, що проект так званого малого реверсу увінчався успіхом. Я також констатував, що обсяги реверсу становлять 14,5 млрд куб. м газу щорічно, і що є певні передумови для збільшення обсягу газу, який постачатиметься в Україну», — сказав він.
Роберт Фіцо також зазначив, що цей реверс може йти в двох напрямках. «Ми розуміємо потреби України, що стосується газу, й у нас була також майже технічна дискусія, коли ми говорили про віртуальний чи фізичний реверс», — додав він.

Довідка
8 жовтня 2012 року, через 30 місяців після старту будівництва, газогін «Північний потік» почав постачати газ двома нитками. Nord Stream — новий маршрут експорту російського газу до Європи. Він проходить через акваторію Балтійського моря від бухти Портова до узбережжя ФРН. Газогін складається з двох ниток завдовжки 1224 км і загальною проектною продуктивністю 55 млрд куб. м газу на рік. Проект «Північний потік» реалізує спільне підприємство Nord Stream AG. Частки в компанії розподілені таким чином: «Газпром» — 51 %, німецькі Wintershall Holding і E.ON Ruhrgas — по 15,5 %, нідерландська Gasunie і французька GDF Suez — по 9 %.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply