Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

За візит Діда Мороза — штраф

Автор:

|

Січень 05, 2012

|

Рубрика:

За візит Діда Мороза — штраф

Організатори приїзду Діда Мороза з Великого Устюга (РФ) у латвійське місто Резекне були оштрафовані за дискримінацію латиських дітей і невикористання латвійської мови в достатньому обсязі. Діда Мороза на свято запросив місцевий Центр російської культури. Наталя Усачова, голова організації, визнала, що захід проводився російською мовою, проте в ньому зі задоволенням брали участь і латиські діти, які змогли заспівати рідною мовою.

«Ситуація вийшла негарна: після такої великої підготовки й такого радісного та яскравого свята потім ще й отримати штраф», — додала пані Усачова.

Тим часом в інспекції з державної мови Латвії пояснили, що перевірка відбулася після скарги на російськомовне свято. «Ми не перевіряємо всіх заходів, але якщо інспекція отримує скаргу, то вона повинна перевірити цей сиґнал», — зазначив Антон Курсітіс, представник цього органу. За словами пана Курсітіса, захід можна було проводити російською мовою, але організатори мали забезпечити частковий переклад виступів латиською мовою й попередити гостей, що свято проходитиме недержавною мовою. Тепер Центру російської культури доведеться заплатити близько 30—40 латів (від 43 до 57 EUR), додав чиновник.

Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...