Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

За угоду з «Газпромом» – звільнення

Автор:

|

Травень 01, 2013

|

Рубрика:

За угоду з «Газпромом» – звільнення

Польський газовий монополіст РGNiG звільнив із посади голову правління компанії Ґражину Пйотровску-Оліва за неспроможність зупинити угоду про нову гілку газогону в обхід України. Прем’єр-міністр Дональд Туск два тижні тому вже позбавив посади міністра державної скарбниці, коли дізнався про меморандум між польською компанією та «Газпромом» щодо будівництва гілки газогону «Ямал-Європа», що обминає Україну.

PGNiG, у якій власність уряду Польщі становить 72 %, пояснила звільнення з посади п. Пйотровської-Оліви тим, що голова правління втратила довіру наглядової ради компанії. Сама чиновниця наполягає, що всі її дії у зв’язку з меморандумом стсовно нової гілки газогону були законними та ні в чому не суперечили її зобов’язанням перед акціонерами компанії. «Я не розглядаю рішення про моє звільнення як таке, що було викликане моєю роботою на посаді голови правління», — заявила вона.
Нагадаємо, минулого тижня президент Росії Володимир Путін доручив «Газпрому» проаналізувати можливість будівництва нового газогону в обхід України, цього разу через Польщу, якому сторони дали назву «Ямал-2». Польська влада має намір дати офіційну відповідь «Газпрому» на пропозицію побудувати новий газопровід до жовтня ц. р., після підготовки його техніко-економічного обґрунтування. Представники Польщі висловлювали сумнів, що в Європі є достатній попит на додаткових 15 млрд куб. м газу, які «Газпром» планує постачати цим трубопроводом до Польщі, Словаччини й Угорщини.
Януш Пехочинський, віце-голова польського уряду, зазначав, що реалізація «Ямал-2» спільно з «Південним потоком» збільшить газогінні потужності для поставок російського вуглеводню до Європи до 365 млрд куб. м, що у 2,6 разу перевершує обсяги, фактично надані росіянами на цей ринок торік. Додамо, що президент Польщі Броніслав Коморовський запевнив, що влада країни не братиме участі в проектах, які загрожують інтересам України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply