Warning: getimagesize(/homepages/29/d433047971/htdocs/sites/meest-online.com/wp-content/uploads/2011/11/287561_20111118085645.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /homepages/29/d433047971/htdocs/sites/meest-online.com/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 948

Новини для українців всього свту

Saturday, May. 30, 2020

Виступи анархістів у Афінах

Автор:

|

Листопад 24, 2011

|

Рубрика:

У столиці Греції Афінах близько 30 тис. людей узяло участь 17 листопада у виступах із нагоди 38-ї річниці студентського повстання проти хунти «чорних полковників», повідомила поліція. Сутички за участю анархістів призвели до затримання майже 90 осіб. За даними влади, напередодні відбулася одна з найбільших демонстрацій протесту проти політики уряду, який скорочує витрати в обмін на кредити Європейського Союзу (ЄС) і Міжнародного валютного фонду. Найчисленнішою була колона комуністів, які вимагали виходу Греції з ЄС і єврозони та встановлення соціалізму.

Хода прямувала до американського посольства: ліві організації винуватять США в підтримці хунти «чорних полковників», яка 17 листопада 1973 року придушила студентські виступи в Афінському політехнічному інституті. Після скандування гасел проти Сполучених Штатів і «світової хунти банкірів» більшість учасників демонстрації, що зібралися на мітинґ, мирно розійшлася.

Проте кількасот анархістів намагалося прорватися до диппредстаництва США, але їх зупинила поліція. Виникли сутички зі застосуванням «коктейлів Молотова» й сльозогінного газу. На короткий час анархісти звели поперек центральної вулиці барикаду зі сміттєвих баків, підпаливши їх, але потім поліція перейшла в масований наступ і відтіснила молодь у чорному. Поліцейський спецназ затримав 89 осіб, 11 із них пізніше було заарештовано. Постраждало четверо поліцейських. У Салоніках в аналогічних протестах узяло участь до 15 тис. осіб.

Як писав «Міст», у центрі грецької столиці в жовтні вже вкотре відбулися сутички між учасниками акції протесту проти жорстких заходів економії. Тоді кілька сотень анархістів у чорному, із закритими обличчями та з палицями в руках атакувало комуністичну демонстрацію чисельністю кілька десятків тисяч осіб. Добре організовані загони комуністів із палицями в руках і в шоломах кілька разів переходили в контрнаступ.

 Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply