Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 28, 2021

Водіїв зобов’язали возити алкотестери

Автор:

|

Липень 05, 2012

|

Рубрика:

Водіїв зобов’язали  возити алкотестери

У Франції набув чинності новий закон, який зобов’язує водіїв усіх автомобілів мати при собі два комплекти для визначення вмісту алкоголю в крові. Уряд сподівається, що за допомогою цих приладів водії будуть перевіряти, чи залишаються вони в межах допустимої норми. Якщо в автівці не виявиться алкотестера, порушника оштрафують. Крім того, усі власники автомашин у Франції повинні возити зі собою жилет, що відбиває світло, і трикутний знак аварійної зупинки. Нові правила поширюються й на водіїв-іноземців, але до листопада ц. р.

французька поліція не штрафуватиме тих, хто не має всіх зазначених вище предметів.

Закон про обов’язкову наявність у автомобілях алкотестерів запропонував іще попередній уряд країни, який працював за президента Ніколя Саркозі. У такий спосіб французькі міністри прагнули скоротити число людей, які гинуть на дорогах. За підрахунками уряду, нововведення дасть змогу зменшити кількість жертв дорожньо-транспортних пригод (ДТП) на 500 осіб на рік.

Зараз унаслідок ДТП щороку гине близько 4 тис. французів, і головною причиною цього залишається керування авто в нетверезому стані. Цей фактор випереджає за кількістю жертв навіть таке порушення, як перевищення швидкості. У Франції комплекти для визначення вмісту алкоголю в крові продаються у двох варіантах: дорогі електронні пристрої, які можна використовувати кілька разів, а також дешевші, але одноразові.

Виробники мають намір забезпечити ринок десятками мільйонів таких пристроїв, але зараз у Франції їх бракує, і це є однією з причин рішення уряду не штрафувати водіїв за порушення нового закону до листопада. Водночас, громадські організації автомобілістів виступають проти такого нововведення. На їхню думку, його ухвалено внаслідок удалої лобістської кампанії виробників тестувального обладнання.

 Сніжана Непийпиво

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply