Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Військові розігнали єгипетський парламент

Автор:

|

Червень 21, 2012

|

Рубрика:

Військові розігнали єгипетський парламент

Вища рада збройних сил Єгипту повідомила 15 червня Генеральний секретаріат Народного зібрання (нижня палата парламенту) про розпуск парламенту у зв’язку з рішенням Вищого конституційного суду (КС), який раніше визнав його нелеґітимним. Крім того, військовики поінформували, що вхід для колишніх депутатів у парламентську будівлю тепер закритий. Туди зможуть потрапити тільки акредитовані при парламенті журналісти та працівники технічних служб. У документі, поширеному військовими, говориться, що набула чинності ухвала КС, який визнав парламент нелеґітимним, і жодних додаткових постанов для його розпуску не потрібно.

КС визнав недійсними підсумки виборів у нижню палату законодавчого органу за одномандатними округами 14 червня. Згідно із законодавством, кандидати на 166 місць мали йти не за партійними списками, проте більшість із них є діючими членами різних партій, зокрема ісламістських. Це порушує права незалежних кандидатів і йде врозріз із конституційним принципом про надання рівних прав усім кандидатам.

Причому раніше на спільному засіданні депутати обох палат єгипетського парламенту встигли призначити 100 членів асамблеї, які мали зайнятися написанням нової конституції країни. До складу асамблеї ввійшли 39 представників партій і рухів, котрі пройшли до парламенту, в основному ісламістів, шестеро суддів, дев’ятеро правознавців, по одному представнику від армії, поліції та Міністерства юстиції.

За деякими даними, єгиптяни, невдоволені розпуском парламенту, почали масово виходити на вулиці. Протестувальники запевняли, що революційна площа Тахрір знову стане ареною для масових акцій, які часто переростають у масові побоїща.

Однак фахівці припускають, що протестна активність залежатиме від результатів президентських виборів, які відбулися 16—17 червня. За крісло президента боролися Ахмед Шафік, екс-прем’єр країни, і Мохаммед Мурсі, представник ісламістського руху «Брати-мусульмани».

Ахмад Шафік прокоментував рішення Конституційного суду, згідно з яким необхідно розпустити нижню палату єгипетського парламенту й провести перевибори. Він привітав судову постанову та наголосив, що жодна політична сила в Єгипті не зможе перетворити парламент на інструмент для просування своїх вузьких інтересів.

Ісам Аріан, лідер «Братів-мусульман», навпаки, назвав це рішення помилковим. Він заявив, що розпуск парламенту відкине Єгипет у темні часи, бо в країні буде президент, але при цьому не буде ані законодавчих зборів, ані Конституції. Партія оголосила Мохаммеда Мурсі новим президентом Єгипту. За даними «Братів-мусульман», за підсумками другого туру виборів, п. Мурсі набрав 52 % голосів, а Ахмед Шафік —48 %. Прихильники Ахмеда Шафіка відмовляються визнавати поразку. Офіційні результати другого туру президентських виборів у Єгипті мають бути оголошені не пізніше за 21 червня.

Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply